Wirtualny Globus dla przedsiębiorstw

Firma Esri oferuje nową aplikację ArcGIS Earth, która umożliwia przeglądanie map i danych w środowiskach 2D/3D.

Aplikacja ArcGIS Earth umożliwia wymianę danych geoprzestrzennych i może zostać wykorzystana w dużych przedsiębiorstwach, gdzie wiele osób pracuje nad wspólnymi projektami wymagającymi współdzielenia wizualizacji i map.

Oprogramowanie obsługuje zarówno firmowe, jak i otwarte standardy GIS i umożliwia przeglądanie danych 2D/3D oraz informacji zapisanych w plikach o formatach KML, Shapefile i CSV. Użytkownicy mogą importować dane pochodzące ze źródeł zewnętrznych i tworzyć własne mapy bazowe oraz usługi.

Interfejs aplikacji prezentuje wirtualny globus, który umożliwia łatwe przeglądanie i analizowanie danych geoprzestrzennych oraz rysowanie, mierzenie i analizowanie informacji w środowisku 3D. Określanie odległości lub zaznaczanie obszaru umożliwia mierzenie wielkości obiektów. Dostępna jest również funkcja nanoszenia uwag i komentarzy na mapie. Wyniki pracy można udostępniać za pomocą strony webowej lub pliku.

W niedalekiej przyszłości Esri planuje poszerzyć możliwości rozwiązania o pracę w trybie offline, wsparcie dla WMS (Web Map Service) oraz funkcje wirtualnych wycieczek i suwaków czasu.