Uzbrojeni w ERP

Zwiększony zasięg

Dotychczas spółka stosowała program do fakturowania. Wdrażany system SAP ERP obejmie obszary rachunkowości finansowej i zarządczej, w tym budżetowanie, obsługę realizacji kontraktów, a także zarządzanie projektami, które w przypadku Bumaru, są złożonymi przedsięwzięciami o charakterze handlowym, rozwojowym i inwestycyjnym, prowadzonymi na całym świecie. Bumar dostarcza sprzęt i usługi do ponad 40 krajów w Europie, Afryce, na Dalekim Wschodzie, w Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza rozpoczęta już faza wdrożenia systemu polega na przygotowaniu opisu procesów realizowanych w przedsiębiorstwie. Umożliwia ich ponowną analizę, standaryzację i w razie konieczności - przemodelowanie. "Dzięki temu, że będziemy mogli skorzystać z pełnych, podanych w czasie rzeczywistym danych, z funkcji planistycznych i modułów kontrolujących realizację przyjętych planów - zarządzanie firmą na wszystkich szczeblach stanie się efektywniejsze" - mówi Edward Nowak.

Wdrażanie systemu SAP ERP potrwa do czerwca 2010 r. Jak deklarują przedstawiciele spółki, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Za projekt odpowiada zespół konsultantów IBM Global Business Services. ERP to pierwszy etap budowy informatycznego systemu zarządzania Grupy Bumar. Jednocześnie to jedna z większych inwestycji informatycznych spółki w ostatnich latach.

Niektóre prace badawczo-rozwojowe w Grupie Bumar:

- nowa platforma "czołgu lekkiego" (OBRUM Gliwice),

- program PUMA - zaopatrzenie sprzętu pancernego w najnowocześniejsze technologie i modernizacja BWP.

Liderzy prac badawczo-rozwojowych w Grupy Bumar to:

- PCO, CNPEP RADWAR i PSO MASKPOL

- oraz ich najnowsze odkrycia i produkty, w tym nowoczesne radary pola walki (MMSR), obrona przeciwlotnicza (np. POPRAD), badania w zakresie optoelektroniki, w tym termowizja, wyposażenie żołnierza XXI w.


TOP 200