USA rezygnują z zastosowania RFID do kontroli ruchu obcokrajowców

Po niepomyślnym przebiegu piętnastomiesięcznych testów, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA zrezygnował z planów zastosowania technologii RFID jako kluczowego elementu systemu kontroli ruchu granicznego.

Departament testował technologię RFID w ramach programu US-VISIT (U.S. Visitor and Immigration Status Indicator Technology), który został zainicjowany w styczniu 2004 i ma na celu śledzenie ruchu obcokrajowców opuszczających Stany Zjednoczone.

Władze miały nadzieję, że technologia RFID może być użyta do automatyzacji i przyspieszenia procesu uzyskiwania dokładnych zapisów dotyczących ruchu obcokrajowców z chwilą opuszczania przez nich terenu Stanów Zjednoczonych.

Departament testował tę technologię w pięciu punktach kontrolnych na granicy z Kanadą i Meksykiem. Metki RFID były zagnieżdżone w dokumentach imigracyjnych, w których zawarte są takie dane, jak kraj pochodzenia i status prawny osoby przybywającej do Stanów Zjednoczonych. Wyposażony w metkę RFID dokument był skanowany na granicznym punkcie kontrolnym z chwilą opuszczania Stanów Zjednoczonych, a dane zawarte w dokumencie zapisywano w bazie danych Departamentu Spraw Wewnętrznych

Podczas testów stwierdzono, że w ramach jednotygodniowego cyklu testu jedynie 14 proc. ze 166 metek RFID, które przekroczyły punkt kontrolny były przeczytane przez skaner. Cel jaki postawiono, to przeczytanie 70 proc. dokumentów przechodzących przez punkt kontrolny.

Departament rozważa teraz zastosowanie alternatywnych technologii biometrycznych do śledzenia ruchu obcokrajowców w momencie przekraczania granicznych punków kontrolnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200