Produkt Roku Networld

W najnowszym redakcyjnym plebiscycie na najlepsze rozwiązania sieciowe wybraliśmy dziesięć pozycji, które w naszej ocenie zasłużyły na miano Produktów Roku. Tradycyjnie już nagradzaliśmy produkty do różnych zastosowań, jednak wspólnym mianownikiem wyróżnionego przez nas sprzętu i oprogramowania jest wysoka wydajność, funkcjonalność, innowacyjność i opłacalność.

Cisco Meraki Cloud Managed Wireless MR32/MR72

System zarządzania i punkty dostępowe realizujące rozproszoną sieć bezprzewodową, centralnie zarządzane z poziomu chmury. Punkty dostępowe pracują w standardach 802.11n oraz 802.11ac w wersjach indoor/outdoor. Mają wbudowane wsparcie dla BYOD, zapewniają zwiększony poziom bezpieczeństwa sieci dla gości, oraz detekcję intruzów, a także unikatowy system „Zero-touch device provisioning”.

AirWatch by VMware – AirWatch Secure Content Locker

Oprogramowanie do zarządzania danymi firmowymi przechowywanymi w chmurze AirWatch Cloud lub lokalnych repozytoriach firmowych. Administratorzy IT mogą dzięki niemu zarządzać mobilnym dostępem do dokumentów firmowych poprzez konsolę webową. Secure Content Locker umożliwia scentralizowanie zbiorów przechowywanych w różnych lokalizacjach, zarówno w chmurze, jak i lokalnie, lub jednocześnie w obu rozwiązaniach. Użytkownicy mogą przeglądać zawartość przechowywaną w chmurze wraz z folderami repozytoriów.

HP 3PAR StoreServ 7450

Pamięć masowa składająca się wyłącznie z układów flash. Ogranicza występowanie wąskich gardeł, które mogą zakłócić działanie uniwersalnych macierzy dyskowych wstecznie wyposażonych w napędy SSD. Nie wymaga wprowadzenia do środowiska całkowicie nowej architektury, w celu osiągnięcia wydajności oferowanej przez pamięci flash. Podnosi wydajność aplikacji dzięki obsłudze ponad 900 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę z opóźnieniem mniejszym niż 0,7 milisekundy.

Netasq Stormshield SN500

Urządzenie z nowej, ulepszonej serii służy do kompleksowego zabezpieczenia infrastruktury sieciowej. Dzięki zaimplementowanym autorskim rozwiązaniom doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie polityka bezpieczeństwa wymaga ochrony sieci na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć choćby o opatentowanej technologii Active Security Qualification, która już na poziomie jądra systemu pozwala na skuteczne wykrywanie i blokowanie ataków. Również inne funkcje wyposażenia urządzenia (np.: VPN Failover) sprawiają, że Stormshield plasuje się na najwyższej półce rozwiązań do kompleksowego zabezpieczenia sieci.

Barracuda Spam Firewall 400

Urządzenie Barracuda Spam Firewall zarządza całym ruchem przychodzącym i wychodzącym poczty elektronicznej, w celu ochrony organizacji przed zagrożeniami pochodzącymi z wiadomości e-mail i wyciekami danych. Stanowi kompletne rozwiązanie zarządzania pocztą elektroniczną, pozwala szyfrować wiadomości i magazynować je w chmurze, gdy serwer poczty jest niedostępny.

Veeam Availability Suite v8

Pakiet aplikacji zabezpieczających środowiska wirtualne. Zawiera nowoczesne narzędzia tworzenia kopii zapasowych, przywracania z backupu oraz replikacji, a także zaawansowane mechanizmy monitorowania i raportowania. Veeam Availability Suite oferuje narzędzia niezbędne do ochrony oraz zarządzania środowiskami VMware vSphere i Microsoft Hyper-V. Pakiet umożliwia szybkie odzyskiwanie potrzebnych danych i skrócenie docelowego czasu odzyskiwania (RTO) do mniej niż 15 minut m.in. dzięki funkcji Instant VM Recovery oraz narzędziom Veeam Explorer dla Microsoft Exchange, SharePoint, SQL Server i Active Directory.

Fortinet FortiDDoS 400B

Przedstawiciel serii urządzeń do ochrony systemów firmowych przed zagrożeniami typu DDoS. Firma Fortinet ponownie stanęła na wysokości zadania dostarczając klientom wysokiej jakości produkt, który może być wykorzystany do zbudowania środowiska zabezpieczonego przed atakami Distrubuted Denial of Service. Liczba możliwych do konfiguracji funkcji ochrony jest wystarczająca, aby móc elastycznie dostosować pracę urządzenia do wymogów infrastruktury, w której zostało wdrożone.

Qnap TS-670 Pro

Serwer Qnap TS-670 Pro to świetne narzędzie do przechowywania i archiwizacji danych firmowych. Z uwagi na dużą liczbę funkcji z powodzeniem może zastąpić kilka niedużych serwerów w firmie, a możliwość rozbudowy pamięci masowej o wirtualne dyski ISCSI pozwala na przetwarzanie dużych zbiorów danych. Liczba usług i aplikacji dostępnych na serwerze firmy Qnap jest imponująca, a przy tym ich uruchomienie nie powoduje spadków wydajności całego systemu.

Netgear Nighthawk X6 AC3200

Router Wi-Fi umożliwiający osiągnięcie łącznej bezprzewodowej prędkości na poziomie 3,2 Gb/s (600 + 1300 + 1300 Mb/s). Ma trzy zakresy pracy Wi-Fi – 3 dedykowane pasma Wi-Fi Tri-Band, umożliwia optymalizację współpracy wszystkich urządzeń Wi-Fi. Obsługuje mechanizmy SmartConnect, Beamforming+, DLNA, ReadySHARE USB/Printer/Vault. W pełni realizuje założenia standardu 802.11ac Wave1.

Eaton Intelligent Power Manager

Oprogramowanie do monitorowania i zarządzania sprzętem zasilającym. W najnowszej wersji 1.43 zapewnia jeszcze ściślejszą integrację z menedżerem awaryjnego odzyskiwania danych SRM platformy wirtualizacyjnej vCenter firmy VMware. W rezultacie program pozwala menedżerom IT na automatyczne uruchamianie replikacji danych za pomocą SRM wywołanych przez alarmy środowiskowe lub alerty zasilania. Zwiększa łatwość użytkowania i podnosi poziom niezawodności fizycznych oraz wirtualnych systemów IT, co zmniejsza ryzyko zakłócenia ciągłości procesów biznesowych.