Od kosztów stałych do zmiennych

Powiększenie rodziny produktów

Wiele zmian zaszło ostatnio w portfolio produktowym Fujitsu, zwłaszcza jeśli chodzi o pamięć masową. Większość z nich dotyczy linii produktowej macierzy dyskowych ETERNUS DX przeznaczonej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zarządzanie środowiskiem złożonym z kilku macierzy jest teraz możliwe dzięki nowemu oprogramowaniu do zarządzania - ETERNUS SF Express. Całość zarządzania odbywa się z poziomu centralnej konsoli, a dodatkowe funkcjonalności, to m.in. możliwość tworzenia kopii migawkowych oraz klonów danych.

W ostatnim czasie pojawił się również nowy model w rodzinie macierzy ETERNUS, mianowicie model DX90. Zaletą tego urządzenia jest zaimplemantowana możliwość asynchronicznej lub synchronicznej replikacji danych na drugą macierz, co otwiera małym firmom drogę do wdrażania w oparciu o te rozwiązania projektów typu Disaster Recovery. Ponadto, macierzom z rodziny DX dodano możliwość instalacji w nich dysków twardych o wielkości 2,5 cala. Jak powiedział Dr Helmut Beck, vice president storage business w Fujitsu, "ostatnie rozszerzenia dokonane w rodzinie produktów ETERNUS DX przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw dotyczą między innymi dodania funkcjonalnych narzędzi zarządzania pamięcią masową. Dzięki temu, nasi klienci mogą lepiej radzić sobie z problemami takimi jak konieczność zapewnienia Disaster Recovery czy Business Continuity oraz minimalizować TCO dzięki użyciu mniejszych, 2,5-calowych dysków twardych".

Inną nowością jest dodanie technologii deduplikacji do rodziny macierzy ETERNUS CS, dedykowanych do pełnienia roli repozytoriów dyskowych kopii zapasowych w systemach centralnego backupu. W ofercie pojawił się również nowy model z tej rodziny - ETERNUS CS 800, przeznaczony dla klientów posiadających średniej wielkości środowiska informatyczne.

Na fali rosnącego na rynku zainteresowania wirtualizacją desktopów oraz modelem chmur obliczeniowych, Fujitsu Technology Solutions jeszcze w tym kwartale zamierza wprowadzić do sprzedaży urządzenie nazwane Zero Client. W skład tego terminalu dostępowego wchodzi 22-calowy monitor, bezprzewodowa mysz oraz klawiatura. Ciekawostką jest, że urządzenie posiada tylko jeden kabel, który wykorzystywany jest jednocześnie do zasilania, jak i do transmisji sieciowej. Urządzenie nie posiada własnego systemu operacyjnego, aplikacji, danych, procesorów, pamięci, wentylatorów czy innych ruchomych elementów. Stąd też wzięła się jego nazwa - Zero Client.


TOP 200