Nowe narzędzia Citriksa do zarządzania smartfonami

Najnowsze narzędzie XenMobile oferuje zarządzanie smartfonami z Andoidem oraz iOS. Technologia pozyskana razem z ubiegłorocznym zakupem firmy Zenprise, obecnie jest integrowana z resztą rozwiązań Citriksa.

Po zakupie technologii zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM), Citrix rozpoczął pracę nad integracją tych rozwiązań z istniejącymi rozwiązaniami, takimi jak NetScaler. Obecnie użytkownicy smartfonów mogą uzyskać dostęp do natywnych aplikacji, takich jak Citrix@WorkMail, XenDesktop, GoToMeeting, Sharefile czy Podio. Technologia ta obsługuje bezpieczny dostęp do aplikacji firmowych takich jak SAP czy Salesforce.com, a także innych w systemie Windows.

Bezpieczne aplikacje także na prywatnym telefonie

Paczka Mobile Solutions Bundle składa się z oprogramowania XenMobile MDM oraz CloudGateway. Umożliwi ona udostępnienie firmowym użytkownikom firmowych aplikacji dostępnych z jednego miejsca, podobnego do sklepu z aplikacjami. Jednocześnie możliwe staje się zarządzanie smartfonami zarówno prywatnymi, jak i firmowymi, przy czym w każdym wypadku dane firmowe składowane są wewnątrz bezpiecznego kontenera. Zarządzanie smartfonami bazuje na rolach i tożsamości użytkownika, wszystkie biznesowe aplikacje są centralnie kontrolowane, obsługiwane jest także jednokrotne logowanie, a wszystkie dane dostępne za pomocą XenMobile są szyfrowane. W ten sposób można także zabezpieczyć wszelkie załączniki poczty elektronicznej, wykluczając niekontrolowany wyciek danych. Całość będzie działać także na prywatnym telefonie pracownika.

Nowe narzędzia Citriksa do zarządzania smartfonami

Architektura MDM w wykonaniu Citriksa

Niepotrzebny osobny tunel VPN

Mobile Solutions Bundle sprawia, że zbędny staje się zestawiany osobno VPN, gdyż oprogramowanie klienckie zainstalowane w smartfonach Apple'a i tych z systemem Android zestawia samodzielnie szyfrowany tunel SSL do zasobów firmowych.

Dzięki integracji z serwerowym rozwiązaniem NetScaler tunele SSL charakteryzują się bardzo wysoką skalowalnością, sięgającą tysięcy jednoczesnych połączeń. W przypadku tuneli PPTP lub IPSec wymagało to wdrożenia dość kosztownych koncentratorów VPN, takich firm jak Cisco czy Juniper, a także każdorazowego zestawiania tunelu przed rozpoczęciem pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200