NAS dla małej firmy

Iomega StorCenter px4-300d

Iomega produkuje desktopowe urządzenia NAS od lat. Model dostarczony do testów ma poprawiony wygląd, z dużym wyświetlaczem na ścianie frontowej. Cztery wiersze ekranu wyświetlają się cały czas, dostarczając informacji o surowej pamięci, pamięci użytkowej (5,4 TB po odliczeniu miejsca na potrzeby RAID 5 i systemu operacyjnego), aktualnej dacie i czasie oraz adresach IP dla podłączonych sieci. Z tyłu są dwa porty Gigabit Ethernet i dwa porty USB.

Uaktualniony interfejs użytkownika po lewej stronie u dołu zawiera menu z większymi ikonami, bardziej przyjaznymi niż w poprzednich wersjach, reprezentującymi wszystkie narzędzia administratora. Pięć publicznych wolumenów wspołdzielonych tworzonych jest domyślnie, w tym Documents (zamiast Public lub Share), Backups, Movies, Music i Pictures. Niemal przy każdym ekranie administratora dostępny jest system pomocy kontekstowej, z którego w praktyce się jednak nie korzysta.

Zobacz również:

  • Akcje Intel spadają - winna rosnąca konkurencja w AI
  • Wielka inwestycja Atmana w przetwarzanie danych
  • AI ma duży apetyt na prąd. Google znalazł na to sposób

Urządzenie może być włączone do sieci z dostępem dla każdego, bez jakichkolwiek zabezpieczeń - taki model może sprawdzać się w niektórych oddziałach organizacji. Konta użytkowników są tworzone indywidualnie.

NAS dla małej firmy
Iomega oferuje nie tylko "My Personal Cloud", jako dostęp do urządzenia przez internet, ale używa także rożnych innych usług w chmurze do wykonywania kopii awaryjnych. Narzędzia konfiguracyjne do łączenia z kontami Amazon S3, Atmos Backup (z EMC, właściciela Iomega), Avamar czy Mozy są w zasięgu jednego kliknięcia. Dostępne jest wsparcie iSCSI, jak również narzędzia do łączenia z Iomega StorCenter dla VMware, Citrix i serwerów Windows.

Podobnie jak Buffalo TeraStation, jednostka Iomega zawiera funkcję tekstowego wyszukiwania. Interfejs jest tu trochę lepszy, a dokumenty mogą być ładowane kliknięciem do komputera osobistego, jednak wyświetlane wyniki nie są tak kompletne. Oba systemy oferują narzędzia zarządzania dokumentami, tylko z trochę odmiennymi wynikami prezentacji wyszukiwania.

Łatwa, wspomagana kreatorem instalacja i zarządzanie sprawiają, że urządzenie Iomega jest dobrym wyborem dla małego biznesu, ponieważ każdy kompetentny użytkownik komputera może zarządzać tym systemem.


TOP 200