Logotec myśli o Japonii

Firma z Mysłowic i skupiona wokół niej grupa spółek prawie połowę (ok. 12 mln zł) przychodów osiąga z eksportu. W roku 2002 całkowite obroty Logotec Engineering wyniosły 26,5 mln zł. Sprzedaż rozwiązań Logotec za granicą wspierają spółki zależne w USA i sześciu krajach europejskich.

Na innych rynkach producent oprogramowania z Mysłowic działa za pośrednictwem partnerów, intensywnie promując rozwiązanie do tworzenia aplikacji mobilnych Mobile@Connector Professional. Logotec współpracuje z firmami IT na tak egzotycznych rynkach, jak Korea Południowa czy Kolumbia. Niewykluczone że w ten sam sposób zaistnieje wkrótce również w Japonii. "Rynek japoński jest hermetyczny. Mimo to próbujemy pokazać tu naszą sztandarową aplikację - Logotec Mobile@Connector. Wierzymy, że nasze rozwiązanie zainteresuje Japończyków równie mocno, jak Amerykanów czy Europejczyków" - uważa Jerzy Dryndos, prezes Logotec Engineering Group.

Miano najlepszego narzędzia do programowania aplikacji mobilnych, w organizowanym przez Microsoft konkursie Mobile Solutions Challenge 2003 umożliwił firmie Logotec Engineering uczestnictwo w zorganizowanej w Japonii konferencji Microsoft Mobility Conference. Polska spółka występowała tam jako jedyna firma spoza Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zobacz również:

  • Takim aplikacjom dodawanym do Google Play będzie towarzyszyć dodatkowe oznaczenie

Wprowadzony na rynek na początku 2003 r. Mobile@Connector Professional to pakiet narzędzi przeznaczony dla firm i osób zawodowo zajmujących się programowaniem. Logotec oferuje to oprogramowanie operatorom telekomunikacyjnym, producentom urządzeń przenośnych i producentom oprogramowania. Obecna na rynku od kilkunastu miesięcy wersja Mobile@Connector Standard może być obsługiwana przez zwykłych użytkowników komputerów PC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200