Konieczna koordynacja

Na bazie budowanej infrastruktury teleinformatycznej ma powstać sieć bezpłatnych hot-spotów, choć oczywiście ograniczonych co do możliwości, z których będzie można korzystać. Dzięki zastosowaniu rozwiązań typu Web Content Filtering, nie będzie można za jej pośrednictwem np. ściągać plików w sieciach peer-to-peer. W pierwszej kolejności sieć bezprzewodowego dostępu do Internetu może objąć swoim zasięgiem Trakt Królewski - Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto. To najbardziej turystyczne miejsca w Warszawie.

Informacje i bezpieczeństwo turystów

Światłowodowa sieć szkieletowa zapewni także łączność dla infomatów w stolicy. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zakończył testy kilku tego typu rozwiązań. Jedno z nich miało bezpośredni jednak ograniczony dostęp do Internetu, w tym możliwość wysyłania maili. Za zakup infomatów i dostarczenie danych dla obywateli i turystów (np. terminów rozgrywek), Biuro Informatyki Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy już jednak nie odpowiada. " Po wstępnych rozmowach z podmiotami odpowiedzialnymi za realizację przedsięwzięcia jakim jest Euro 2012 mamy pomóc w zapewnieniu łączność w strefach kibica" - mówi Szymon Krupa, jego dyrektor.

"Typowe inwestycje teleinformatyczne związane z Euro 2012, m.in. te na Stadionie Narodowym nie są w gestii Biura Informatyki Urzędu Miasta, a będą koordynowane przez organizację UEFA Media Technology. O nich rozmawiają przedstawiciele spółki PL.2012, Narodowego Centrum Sportu i UEFA" - mówi Szymon Krupa. "Będziemy jednak mieć do dyspozycji fundusze celowe na mistrzostwa piłki nożnej. Mają pomóc usprawnić działanie miasta w związku z Euro 2012" - konkluduje.


TOP 200