Dobre zwolnienie dobrego pracownika

I.B.: Dla kadry menedżerskiej, informatyków, inżynierów i innych specjalistów przeprowadzane były szkolenia nastawione na ich indywidualne potrzeby i kompetencje. Chodziło o to, by osoby te przez cały czas miały kontakt ze swoim zawodem i na bazie doświadczenia nabywały nowe kwalifikacje oraz umiejętności, które dadzą im paszport do nowych, atrakcyjnych miejsc pracy.

A.Z.: Po każdym szkoleniu uczestnik otrzymuje certyfikat. Często szkolenia są przygotowywane pod preferencje konkretnego pracodawcy i oprócz stricte informatycznych, obejmują także umiejętności "miękkie" czy naukę języków obcych. Jeżeli potencjalny pracodawca wymaga dodatkowo innych szkoleń, zapewniamy to w ramach naszego projektu. Należy podkreślić, że przygotowujemy każdego beneficjenta dokładnie pod stanowisko pracy i oczekiwania pracodawców.

W Gdyni i Szczecinie działają ośrodki Centrum Ofert Zatrudnienia. Czym różnią się od agencji pracy?

I.B.: Pracodawcy często w procesie poszukiwania nowej kadry posiłkują się firmami, które prowadzą dla nich rekrutację. Agencje te nie mają dodatkowych narzędzi, które "wyposażają" pracownika w nowe umiejętności. Pracodawcy chcą zatrudniać ludzi mających konkretne kwalifikacje lub uprawnienia, agencje nie zaproponują osoby spełniającej dane wymagania, jeśli nie znajduje się w ich bazie.

A.Z.: My szkolimy dokładnie pod stanowisko pracy. Centra działają bardzo prężnie, obsłużyły łącznie ponad 5000 osób.

Każdy uczestnik naszego programu jest wszechstronnie przygotowany zarówno z umiejętności "twardych", jak i "miękkich". Bo dobry informatyk czy inżynier nie tylko świetnie zna swój fach, ale umie komunikować się ze swoimi ludźmi, potrafi do nich dotrzeć, angażować do działania i motywować. I w te cechy staramy się wyposażyć uczestników naszego programu.


TOP 200