Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września

Polska Telefonia Komórkowa

Duża aktywność, jaką ostatnio przejawia operator PTK (Centertel) w pozyskiwaniu nowych klientów sieci GSM, została poparta dwoma demonstrowanymi na stoisku rozwiązaniami bezprzewodowymi: ofertą Idea Meritum (GPRS) i usługą lokalizacyjną Idea Nawigator. Specjalistyczne usługi oparte na technologii GPRS są skierowane głównie do klientów biznesowych, korzystających z oferty Idea Meritum. Obejmują one trzy warianty korzystające z szybkiej transmisji pakietowej (Mobilna Sieć Biurowa, Mobilne Raportowanie Sprzedaży oraz Mobilny Dostęp do SAP), zwiększające efektywność działania przedsiębiorstwa. Od niedawna w ofercie Idea Meritum jest dostępna także usługa lokalizacyjna Idea Nawigator - stworzona z myślą o handlowych i usługowych firmach spedycyjnych prowadzących działalność w terenie.

Reichle&De-Massari Polska

Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września
Producent i dostawca sprzętu telekomunikacyjnego Reichle&De-Massari Polska promuje zespoły łączówkowe ZKM, służące do instalowania na głowicach kabli telekomunikacyjnych i tworzenia przyłączy abonenckich. Przyłącza te firma proponuje w dwóch wersjach: VS Standard i miniaturowych VS Compact. Firma wygrała w tym roku przetarg na zaopatrywanie w te typy zespołów połączeniowych krajowego operatora TP SA. Na firmowym stoisku można zapoznać się także z szeregiem tradycyjnych przełącznic głównych MDF i dystrybucyjnych DDF - w których wytwarzaniu firma się specjalizuje - oraz rozmaitymi produktami światłowodowymi: przełącznice, mufy, patchcordy, koryta kablowe oraz światłowodowy osprzęt pasywny.

Rohde & Schwarz

Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września
Na stoisku Rohde & Schwarz firma przedstawia szereg przyrządów pomiarowych dla radiokomunikacji. Nowością jest tani podręczny analizator widma FSH3, pracujący w zakresie częstotliwości 100 kHz do 3 GHz. Jest on produkowany w dwóch wersjach: z generatorem przemiatającym do rozszerzania zakresów pomiarowych (skalarna analiza sieciowa) i do lokalizacji uszkodzeń w kablach, lub bez wbudowanego generatora dla prostych aplikacji pomiarowych. Automatyczne procedury pozwalają na przeprowadzanie skomplikowanych pomiarów w różnych zastosowaniach: pomiar mocy w technologii TDMA dla systemów GSM, pomiar mocy w radiowym kanale transmisyjnym, stosowanie go jako mostka pomiarowego do lokalizacji uszkodzeń w kablach w.cz., także jako miernika do określania dopasowania anten i precyzyjnego pomiaru mocy w zakresie do 8 GHz. W analizatorze zdefiniowano wszystkie niezbędne nastawy do wykonania charakterystyk cyfrowych systemów komunikacji radiowej, takich jak: 3GPP WCDMA, cdmaOne i CDMA2000.

RWTTP

Radomska fabryka RWTTP SA prezentuje urządzenia dostępowe przeznaczone dla przewodowych i bezprzewodowych sieci stacjonarnych. Do komunikacji telefonicznej na terenach, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury kablowej, firma proponuje stacjonarne urządzenie komórkowe FCT 450 (sieć NMT), a w celu uzyskania większych przepływności - multimedialny kiosk informacyjny instalowany głównie w bankach. Wideokonferencje w technologii ISDN firma demonstruje za pomocą kompletnego systemu (centralki, aparaty telefoniczne, modemy, zakończenia sieciowe NT oraz urządzenia pomiarowe). Prezentowane jest też rozwiązanie HiS (Home internet Solution) zapewniające dostęp do Internetu. Są też urządzenia szyfrujące i nowe aparaty telefoniczne: analogowe Aloes i bezprzewodowe Hiacynt.

Siemens

Dla publicznych i lokalnych sieci stałych firma oferuje rozwiązania następnej generacji z rodziny SURPASS (Softswitch), opartych na istniejącej infrastrukturze sieci telekomunikacyjnej. Udostępnia ona funkcje komutowania lokalnego przez Internet, łącząc w sobie wydajność centrali lokalnej PABX z przepustowością i elastycznością, charakterystycznymi dla transmisji danych. Rodzinę rozwiązań dostępowych otwiera podsystem ATTANE (Attane Fastlink), pozwalający świadczyć różnorodne usługi typu POTS/ISDN/xDSL. Jego uzupełnieniem są szerokopasmowe koncentratory XpressPass. Idea dynamicznego mapowania usług IP do statycznej sieci ATM MLA (Multi Layer Aggregation) oraz dalsze rozwijanie rynku xDSL (rodzina SpeedStream) stanowią obecnie strategiczne kierunki działania firmy. Mają one obsłużyć wzrastające zapotrzebowanie na usługi szerokopasmowe z przepływnością od 256 kb/s do 2 Mb/s.


TOP 200