Co zobaczymy na KST 2001?

Reiche & De-Massari

Co zobaczymy na KST 2001?

Reichle & De-Massari prezentuje unowocześnioną wersję mufy krosowej o nazwie AirRack

Firma prezentuje unowocześnioną wersję mufy krosowej o nazwie AirRack 19" 1U. Optyczna tablica krosowa, niezbędna w węzłach końcowych sieci transportowej do zakańczania torów światłowodowych (maks. 24 włókna optyczne), jest wyposażona w tacki światłowodowe, umożliwiające mechaniczne zabezpieczenie spawów włókien optycznych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej obudowy uzyskano optymalny obieg powietrza, co ma istotne znaczenie w abonenckich zakończeniach dostępu światłowodowego. Podwójna konstrukcja szuflady minimalizuje głębokość tablicy rozdzielczej do 210 mm, a jednocześnie zezwala na uzyskanie przestrzeni do ulokowania zapasu tuby kabla liniowego. Mufa łączeniowa AirRack jest oferowana w dwóch wersjach: z wyposażeniem w komplet adapterów i pigtaili E2000 lub SC, lub bez nich.

Rohde & Schwarz

Producent prezentuje przyrządy pomiarowe dla teleinformatyki, w tym: testery radiokomunikacyjne, analizatory widma oraz rodzinę generatorów sygnału i odbiorników pomiarowych. Firmowy hit to tester radiokomunikacyjny CMU 200, przeznaczony do testowania telefonów komórkowych. Szeroki zakres częstotliwości pracy testera (od 10 MHz do 2,7 GHz) oraz modułowa konstrukcja pozwalają na wykonywanie pomiarów zgodnych z zaleceniami ETSI dla większości współczesnych systemów radiowych: GSM 900/1800 (GPRS/EGPRS/EDGE), GSM 400, R-GSM, E-GSM, IS-136, AMPS, CDMA 800/1700/1900, Bluetooth i najnowszych UMTS.

Wśród demonstrowanych produktów znajduje się również analizator widma FSU (zakres częstotliwości 20 Hz – 3,6/8 GHz) z pełnym wyborem wielu detektorów kanałowych i doborem nastaw używanych w standardowych systemach łączności radiowej, z systemem UMTS włącznie. Do prowadzenia specjalistycznych badań pomiarowych firma Rohde & Schwarz oferuje nową rodzinę generatorów SML (01/02/03) ogólnego przeznaczenia, używanych jako źródła sygnału sinusoidalnego. Komplet oprzyrządowania testowego uzupełnia przenośny odbiornik pomiarowy EB200, będący wysoko czułym, profesjonalnym odbiornikiem komunikacyjnym, działającym w szerokim zakresie częstotliwości, od 10 kHz do 3 GHz (pasma HF, VHF i UHF).

Tektronix

Co zobaczymy na KST 2001?

Analizator jakości obrazu PQA300 firmy Tektronix

Z nowości firmowych na wystawie jest oscyloskop TDS3000B, będący następcą modelu TDS3000. W TDS3000B poprawiono istotne parametry techniczne analizatora, zwiększono jego szybkość. Zwracają uwagę zaawansowane funkcje matematyczne, automatyczne wykrywanie niejednorodności w badanych sygnałach i możliwość zdalnego sterowania pracą oscyloskopu za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej.

Dwa nowe produkty firmowe uzupełniają rodzinę testerów sprzętu telekomunikacyjnego. Dotychczasowe testery protokołów K1205 i K1297 zostały wzbogacone o dekodery i pełen zestaw testów dla usług UMTS, uzupełniając zeszłoroczną prezentację rozwiązania dla GPRS. Drugim nowym produktem jest przenośny i zasilany bateryjnie tester stacji bazowych YBT250C, pracujący w szerokim zakresie temperatur oraz wyposażony w prosty interfejs użytkownika środowiska Windows CE.

Premierowe pokazy obejmą produkty z branży telewizyjnej i testery w standardzie MPEG, produkowane do niedawna przez angielski Adherent (w kwietniu br. Tektronix przejął tę firmę, uzupełniając swoją ofertę o pomiary cyfrowych sygnałów telewizyjnych, realizowane bezpośrednio na styku radiowym). Na wystawie jest prezentowany jeden z modeli Adherenta oraz analizator jakości obrazu PQA300, sygnowany jako tester obrazu telewizyjnego.

Tel-Energo

Utworzona w 1993 r. spółka Tel-Energo SA jest operatorem ogólnopolskiej sieci światłowodowej sektora energetyki, zarządzającym telekomunikacyjną siecią światłowodową energtyki o łącznej długości ponad 8500 km. Po uzyskaniu koncesji na świadczenie usług głosowych i uzgodnieniu styków sieciowych z siecią TPSA firma zaczęła oferować dzierżawę łączy cyfrowych o przepustowości od 2 Mb/s do 622 Mb/s w relacjach krajowych i międzynarodowych. Bieżąca oferta telekomunikacyjna opiera się na topologii sieci energetycznej, obejmującej sieci szkieletowe, regionalne i dostępowe na terenie całego kraju, natomiast warstwa transportowa tych sieci jest zbudowana z wykorzystaniem kabli światłowodowych. Najczęściej stosowane technologie budowy traktów światłowodowych obejmują kabel OPGW (Optical Ground Wire), zintegrowany z linką odgromową, oraz kabel ADSS (All-Dielectric Self Supporting), instalowany jako samonośny. Odpowiednią jakość transmisji Tel-Energo zapewnia w pierścieniowej strukturze sieci z wykorzystaniem hierarchii synchronicznej SDH.


TOP 200