Co zobaczymy na Intertelecom 2003

ATM SA

Integrator, a zarazem operator szerokopasmowej sieci ATMAN prezentuje swoją ofertę z zakresu integracji systemów sieciowych i teleinformatycznych wraz z outsourcingiem telekomunikacyjnym (z gwarantowanymi umowami SLA). Na stoisku pokazuje mobilne rozwiązania biznesowe oparte na technologiach firm Cisco i Microsoft: bezprzewodowy dostęp do zasobów IT i aplikacji biznesowych oraz zarządzanie terenowymi służbami serwisowymi.

AXXESSIT

Strategicznym produktem norweskiego dostawcy rozwiązań telekomunikacyjnych w zakresie dostępu szerokopasmowego, pokazywanym na stoisku, jest multiplekser integracyjny AXXEDGE, instalowany między siecią szkieletową operatora a odbiorcami usług w sieci metropolitalnej. Urządzenie funkcjonuje też jako tradycyjny produkt technologii IAD (Integrated Access Device) do sterowania transmisją w przedsiębiorstwie i zapewnienia łączności między biurem a oddziałami firmy. Może być wyposażone w łącza optyczne, elektryczne i radiowe, z obsługą interfejsów E1, E3, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet oraz STM 1, STM 4, STM 16 i STM 1 radio. Modułowa budowa pozwala przystosować AXXEDGE do dowolnej topologii sieci, nośnika, usług czy technologii. Firmową nowością jest moduł AXX10, przeznaczony do szerokopasmowej sieci dostępowej - zwykle działający jako moduł wyniesiony EDGE.

Biatel

Białostocka spółka demonstruje w kilku wersjach handlowych inteligentny sterownik komunikacyjny CellBOX, przystosowany do pracy w różnych aplikacjach. Poszczególne wersje obejmują rozwiązania od prostego modułu rejestrującego parametry sygnałów na wejściach analogowych i cyfrowych, przez produkty mobilnej nawigacji satelitarnej, po rozbudowane urządzenia transmitujące dane w czasie rzeczywistym - z wykorzystaniem wielu środków łączności technologii GSM (GPRS, DATA czy SMS). Możliwości użytkowe urządzenia wspomaga dedykowane oprogramowanie, pozwalające na wizualizację transmitowanych danych.

C&C Partners Telecom

Na stoisku tego dostawcy można oglądać urządzenia firmy Lightning Instrumentation stosowane w bankach szwajcarskich. Są to bramy VPN obsługujące 128-bitowy algorytm szyfrowania IDEA, dostępne w wersjach z portami ethernetowymi oraz jako rutery dostępowe ISDN. Wśród nich jeden z najmniejszych na świecie ruterów ISDN Pocket Multicom - wyposażony w zaporę ogniową Stateful Inspection oraz szyfrowanie IPSec VPN. Do platform dostępowych firma C&C oferuje rutery oddziałowe: IP4200 zintegrowany z CSU/DSU i sondą sieci rozległej WAN (łącza 2xE1) oraz model IP5800 (do sześciu portów E1) z obsługą protokołów MLPPP lub Multilink Frame Relay.

Cisco Systems

Prezentuje bezprzewodowy dostęp do sieci, wykorzystujący rozwiązania Wireless LAN (Wi-Fi, 802.11b) instalowane w tzw. hot spots. Infrastruktura węzła hot spot składa się z punktów dostępu bezprzewodowego Aironet 1100 lub Aironet 1200, rutera dostępowego z wbudowanymi systemami bezpieczeństwa (Cisco 1700) oraz systemów zarządzających dostępem do usług sieciowych i identyfikacją użytkowników z taryfikacją usług. Na firmowym stoisku można zobaczyć punkty dostępowe Aironet 1100 i 1200 oraz bramy Cisco Service Selection Gateway lub Cisco Building Broadband Service Manager, zainstalowane na ruterze klasy Cisco 7xxx wraz z systemem wizualizacji Selection Dashboard.

DGT

Jednym z nowych rozwiązań w tegorocznej ofercie gdańskiej firmy DGT jest rejestrator cyfrowy NetCRR, przeznaczony dla instytucji, w których istotna jest archiwizacja przeprowadzonych rozmów telefonicznych. Kolejnym produktem jest przełącznik taktyczny TAKOM IP, umożliwiający budowę szerokopasmowych sieci opartych na protokole IP. DGT przedstawia także nową, wiszącą wersję serwera telekomunikacyjnego małej pojemności miniMillenium DGT 3110. Przeznaczony dla małych i średnich firm produkt obsługuje od 8 do 112 portów oraz od 2 do 4 E1. Kolejną propozycją jest abonencki terminal kablowy ATK, skierowany do tych, którzy w lokalnej sieci LAN, oprócz transmisji danych, pragną świadczyć usługi przesyłania głosu. Inna nowość - NETX 1105 - należy do rodziny wielousługowych i wieloprotokołowych urządzeń dostępowych i teletransmisyjnych serii NETX. Urządzenie jest składnikiem sieci dostępowych przeznaczonych do dystrybucji usług telefonii analogowej, cyfrowej oraz usług teleinformatycznych.


TOP 200