BCC: w Polsce taniej niż w Bangalore

Poznańska spółka chce szerzej zaistnieć na rynkach zagranicznych. W realizacji tych celów ma pomóc firmie nowa oferta w zakresie usług programistycznych SAP. BCC kieruje je zarówno do użytkowników rozwiązań SAP jak i partnerów niemieckiego producenta oprogramowania.

BCC: w Polsce taniej niż w Bangalore
"Grupa BCC zatrudnia blisko 120 konsultantów SAP. Chcąc dalej rosnąć, musimy myśleć o zwiększeniu sprzedaży dla klientów zagranicznych. Mamy już spore doświadczenia w projektach SAP o zasięgu międzynarodowym. Zauważani jesteśmy też dzięki udziałowi w globalnych imprezach SAP - np. konferencji SAP TechEd. Teraz przyszła kolej na pierwszą usługę przygotowaną specjalnie pod potrzeby klienta zagranicznego" - mówi Bartłomiej Buszczak, dyrektor generalny BCC.

Spółka BCC oferuje klientom np. tworzenie nowych formularzy w systemach SAP, raportów czy interfejsów wymiany danych. Rozszerzenia te budowane są w stworzonej przez SAP technologii ABAP (Advanced Business Application Programming).

Na potrzeby centrum ABAP w BCC pracuje na razie ośmioosobowy zespół programistów. Docelowo ma zostać rozszerzony do 20 osób. Zarząd firmy zakłada, że w perspektywie 1 - 1,5 roku osiągnie on "pełne obciążenie" i będzie generował ok. 15% przychodów spółki. Z usług programistycznych BCC - jak utrzymują przedstawiciele firmy - korzystają już pierwsi klienci - m.in. z Holandii i Finlandii. Oferta obecnie kierowana jest głównie do klientów z Europy Zachodniej. BCC nie wyklucza także realizacji zleceń w Polsce. Rynki wschodnie, zwłaszcza rosyjski, firma ocenia na razie jako "trudne".

"Usługi wdrożeniowe są wyceniane na podobnym poziomie w Polsce i na Zachodzie. W przypadku naszego centrum rozwojowego ABAP chodzi o projekty czysto programistyczne, które w większości wypadków można realizować zdalnie. W odróżnieniu od klasycznych usług programowania ABAP, nowa usługa BCC dotyczy zdalnego, masowego przygotowania prostych rozszerzeń ABAP, w oparciu o gotową specyfikację. Jesteśmy przekonani, że oferta jest lepsza jakościowo i od propozycji firm np. z Indii. Dodatkowym atutem jest brak różnic kulturowych, czasami utrudniających współpracę" - dodaje Bartłomiej Buszczak.

BCC od ubiegłego roku zapowiada istotne poszerzenie działalności w obszarze outsourcingu. Na te potrzeby firma buduje serwerownie w Nickel Technology Park pod Poznaniem (NTPP). Nowe centrum BCC będzie oferować usługi hostingu, kolokacji i administracji aplikacjami. Nie tylko SAP, jak zapewnia firma. Do parku przeniesiona zostanie także siedziba BCC oraz spółki zależnej 7milowy oferującej prekonfigurowany system SAP (Sprint) dla mniejszych firm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200