Psion łączy się z Teklogix

Brytyjski producent liczy, że wraz z przejęciem kanadyjskiego producenta bezprzewodowych systemów sieciowych, uda mu się wkroczyć na rynek przemysłowy.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!

Psion, brytyjski producent urządzeń bezprzewodowych, przejmuje Teklogix International, kanadyjskiego producenta bezprzewodowych systemów sieciowych. Transakcja, której wartość szacuje się na 368 mln USD, ma zostać zrealizowana w formie wymiany akcji i gotówce.

Teklogix projektuje, tworzy i produkuje zaawansowane sieciowe systemy bezprzewodowe i świadczy usługi integracyjne związane z systemami łańcucha dostaw i zarządzania stanami magazynowymi. Jego rozwiązania są przeważnie wykorzystywane przez duże przedsiębiorstwa z sektora produkcyjnego, handlu detalicznego i transportowego.

Przedstawiciele Psiona liczą, że przejęcie to pozwoli wejść firmie na rynek przemysłowy. Dodają też, że jest to najważniejsza transakcja Psiona jaka została zawarta w ciągu ostatnich 10. lat.

Teklogix uzyskuje tak samo wysokie dochody zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Jego klientami jest około 35% firm z listy Fortune 500, w tym Dell Computer i Compaq Computer.

***

Motorola nawiązuje współpracę z Psion w zakresie bezprzewodowych urządzeń internetowych

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.