Baan stratny po raz kolejny

Firmie nie pomogły zyski uzyskane ze sprzedaży własnych aktywów. Oprócz zysków, nadal spadają przychody firmy ze wszystkich dziedzin działalności.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!

Baan, mający od dłuższego czasu kłopoty finansowe, w zakończonym 31 marca I kw. roku finansowego 2000 odnotował stratę netto w wysokości 26 mln USD, czyli o 36% większą niż przed rokiem (strata 19 mln USD). Jest to już siódmy z rzędu przynoszący stratę kwartał firmy. Nie pomógł jej nawet zastrzyk finansowy w wysokości 49 mln USD, uzyskany ze sprzedaży aktywów w ramach reorganizacji.

Przychody Baana także spadły. Sprzedaż w I kw. osiągnęła wartość 106 mln USD, co oznacza spadek o 40% (176 mln USD).

Przychody ze sprzedaż licencji w tym okresie wyniosły 27 mln USD (65 mln USD rok wcześniej), natomiast wartość przychodu z usług obniżyła się z 111 mln USD do 79 mln USD.

Na ogłoszone wyniki natychmiast zareagowali inwestorzy. Wartość akcji Baana na giełdzie w Amsterdamie spadła po ich ogłoszeniu o nieco ponad 7%.

W celu poprawienia sytuacji przedstawiciele firmy zapowiadają skupienie się na rynku firm produkcyjnych i inżynieryjnych oraz kontynuowanie działań, mających obniżyć koszty.

***

Odchodzi kolejny dyrektor Baana

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.