Proces Microsoftu: strony spotkają się w sądzie 24 maja

Sędzia zgodnie z zapowiedzią przyspiesza zakończenie procesu. Podczas majowego spotkania strony przedstawią swoje argumenty, dotyczące form kary lub ewentualnego zadośćuczynienia Microsoftu.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!

Sędzia Thomas Penfield Jackson, prowadzący sprawę antymonopolową przeciwko Microsoftowi, ustalił 24 maja jako dzień, w którym wysłucha argumentów stron, dotyczących propozycji ukarania firmy.

Przed wysłuchaniem wystąpień stron, sędzia zapozna się z przedstawioną na piśmie rządową propozycją dotyczącą formy zadośćuczynienia producenta Windows za złamane prawo antymonopolowe. Odpowiednie dokumenty prawnicy rządowi mają złożyć 25-28 kwietnia. Microsoft będzie mógł się do nich ustosunkować i do 10 maja przedstawić własną propozycję kary. Następnie do 17 maja strona rządowa zyska możliwość odpowiedzi na tę propozycję.

Sędzia Jackson wydał w tej sprawie werdykt w miniony poniedziałek, stwierdzając, że Microsoft złamał amerykańskie prawo antymonopolowe, wykorzystując pozycję monopolisty na rynku systemów operacyjnych dla komputerów PC do destabilizacji rynku przeglądarek internetowych.

Ustalenie majowej daty wynika z deklaracji sędziego, który obiecał przyspieszenie fazy procesu, dotyczącej ustalenia kary dla naruszającego prawo monopolisty. T. P. Jackson zapowiedział również, że poprosi rząd o rozważenie apelacji Microsoftu w przyspieszonym trybie i skieruje sprawę do amerykańskiego Sądu Najwyższego. Swoją decyzję o przyspieszeniu uzasadnił tym, że nie chce doprowadzić do zaburzeń w gospodarce ani marnować czasu prawników obu stron.

***

Proces Microsoftu: sędzia wydał werdykt - producent Windows złamał prawo

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.