W oczekiwaniu na Office 2019

Jak wiadomo, Microsoft zapowiedział dwa miesiące temu kolejną wersję swojego flagowego produktu biznesowego, jakim jest pakiet biurowy Office. Chodzi o oprogramowanie Office 2019 które powinno trafić do rąk użytkowników pod koniec przyszłego roku. A oto przewidywane scenariusz wydarzeń związanych z tym faktem, który warto znać.

Wiadomo już iż kod oprogramowania Office 2019 będzie oparty w dużym stopniu na kodzie udostępnionego już użytkownikom pakietu Office 365 ProPlus. Jest więc wysoce prawdopodobne, że zapowiadany na przyszły rok upgrade tego oprogramowania posłuży Microsoftowi do wstępnego zapoznania użytkowników z możliwościami pakietu Office 2019.

Microsoft zaplanował upgrade oprogramowania Office 365 ProPlus na 18-go marca 2018 roku. Natomiast cztery miesiące później – dokładnie 10-go lipca - ten sam pakiet – ale już przetestowany i poprawiony – powinien trafić oficjalnie do rąk użytkowników za pośrednictwem kanału dystrybucji „Semi-Annual Channel". Można powiedzieć, że będzie to pierwsze, nieoficjalne jeszcze spotkanie korporacyjnych użytkowników z funkcjami, które będzie wspierać pakiet Office 2018.

Zobacz również:

  • GPW WATS – twarda podstawa do globalnego konkurowania
  • Cykl życia tych pakietów biurowych Microsoftu dobiegnie w przyszłym roku końca
  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI

Microsoft zapowiedział, że pakiet Office 2019 będzie gotowy pod koniec 2018 roku. Pozostaje pytanie, kiedy dokładnie. Wydaje się, że pierwsza prezentacja tego oprogramowania może mieć miejsce w połowie przyszłego roku, a dokładnie 11-go września. Wtedy to zaczną się zapewne publiczne beta testy pakietu Office 2019.

Na koniec warto przypomnieć, że zgodnie z przyjętą na początku tego roku zasadą, właściciele tej wersji pakietu Office 2019, która będzie objęta wieczystą licencją, mogą liczyć na wsparcie techniczne przez okres 10 lat, a więc do 2029 roku.

Jednak pięć lat wcześniej – czyli po pięciu pierwszy latach, nazwanych przez MIcrosoft wsparciem typu „mainstream” - wchodzące w skład pakietu aplikacje zostaną odcięte od świadczonych przez Microsoft usług, takich jak Exchange (poczta), OneDrive for Business (chmurowy magazyn danych) i Teams (praca w grupie).

Jak podaje opracowany przez Computerworld raport Top200, polski oddział Microsoftu zajął 10 miejsce na liście wymieniającej firmy IT, które uzyskały w Polsce w 2016 roku największe przychody ze sprzedaży swoich produktów i usług (z wynikiem 1 407 696 tys. zł).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200