Technologiczne trendy 2017

Technologiczne trendy 2017
Lenovo Yoga Book to przedstawiciel nowoczesnych urządzeń 2-w-1. Może pracować jako tablet, ale w razie potrzeby na płytce dotykowej wyświetla klawiaturę, która reaguje na dotyk, wykorzystując technologię Haptic Feedback.

W 2017 r. coraz więcej firm będzie stawiać na Internet rzeczy i uczenie maszynowe. Chmura zaczyna być traktowana jako rozwiązanie o lepsze niż wdrożenia on-premise. Rzeczywistość wirtualna da początek nowym produktom i zmieni interfejsy dotąd rozwijanych aplikacji. Na czoło priorytetów w IT wysuwa się cyberbezpieczeństwo.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

W dyskusjach na temat ochrony danych przybywa nowych idei, ponieważ wszystkie firmy starają się sprostać wymaganiom zmieniającej się rzeczywistości. Muszą zatem uwzględniać takie zagadnienia, jak olbrzymi wzrost ilości danych, migracje do chmury oraz przetwarzanie danych w dowolnym...

Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, lider przemysłu targowego w Polsce, usprawniła zarządzanie operacyjne dzięki aktualizacji systemu IFS Applications do nowej wersji.

W tym roku eksperci nie mówią o całkowicie nowych technologiach, niedostępnych w ostatnich latach. Dostawcy powtarzają, że wiele technologii dojrzało i nie trzeba już edukować rynku – klienci i przedsiębiorstwa znają i widzą korzyści zapewniane przez chmurę czy uczenie maszynowe. Dodatkowo pojawiają się tzw. megatrendy, łączące wiele technologii. „Trudno mówić o pojedynczych technologiach. Raczej zlewają się one w kompletne rozwiązania” — zauważa Dariusz Piotrowski, dyrektor sprzedaży do klientów Enterprise w Microsoft Polska. Dlatego Piotrowski radzi, aby firmy coraz częściej nakładały na swoje procesy operacyjne, produkty czy personel rozwiązania technologiczne, ponieważ technologie pozwalają dziś tworzyć nowe modele biznesowe i wartość dodaną. „Pojedyncze technologie nie załatwiają niczego. My również nie rozmawiamy z klientami korporacyjnymi np. tylko o produkcie Office czy chmurze. Mówimy o całych platformach. Platformy do bezpieczeństwa, platformy do pracy współdzielonej itd.” — wyjaśnia Piotrowski.

Warto właśnie przez taki pryzmat oceniać poniżej opisane trendy. Jeśli np. chcemy postawić na IoT (Internet of Things - Internet rzeczy), powinniśmy rozważyć od razu połączenie elementów IoT z uczeniem maszynowym (ang. machine learning) czy sztuczną inteligencją (SI), zawczasu myśląc o bezpieczeństwie tych rozwiązań. To samo dotyczy innych technologii - poprzez łączenie ich ze sobą możemy budować nowe, innowacyjne modele biznesowe i produkty, zgodnie z Industry 4.0 (p. ramka). A jakie trendy dostawcy wymieniają jako najważniejsze w 2017 r.?

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do dalszej części artykułu podaj adres e-mail

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.