Nowa usługa AWC chroni użytkowników przed atakami DDoS

Ataki DDoS spędzają sen z powiek niejednemu administratorowi systemu IT. Ofiarami takich ataków padły ostatnio tak znane firmy, jak Dyn (amerykański dostawca usług internetowych) czy BBC. AWS postanowił z tym walczyć i wprowadził do oferty nową usługę, która chroni jej klientów przed takimi atakami.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Usługi chmurowe, in-memory, Hadoop – ewolucja w obszarze analityki danych

Usługi chmurowe, in-memory, Hadoop – ewolucja w obszarze analityki danych

W ankiecie przeprowadzonej w listopadzie 2016 r. udział wzięło 114 dyrektorów i kierowników działów IT. Badanie miało na celu sprawdzenie nastawienia polskich firm i instytucji do wykorzystania wysokowydajnych rozwiązań w obszarze hurtowni danych.

Bezpieczeństwo chmur publicznych z perspektywy polskich organizacji

Bezpieczeństwo chmur publicznych z perspektywy polskich organizacji

Dowiedz się jak przedstawiciele polskich organizacji oceniają bezpieczeństwo danych - czy wyżej cenią chmurę publiczną, czy własne centrum danych. Na to oraz kilkanaście innych pytań znajdziesz odpowiedź w bezpłatnym reporcie opracowanym wspólnie przez redakcję Computerworld oraz IBM...

Zewnętrzne centrum danych: 10 powodów dlaczego warto z niego skorzystać

Zewnętrzne centrum danych: 10 powodów dlaczego warto z niego skorzystać

Zewnętrzne centrum danych: 10 powodów dlaczego warto z niego skorzystać Na fali popularności usług cloud computing rośnie zainteresowanie różnego typu usługami związanymi z wynajmem infrastruktury IT. Mają one zwiększać bezpieczeństwo działalność firm, przede wszystkim...

Nowa usługa została zaprezentowana na ostatniej firmowej konferencji re:Invent (która miała miejsce w Las Vegas) i jest już dostępna. Nosi nazwę Shield i ma statut opcji domyślnej, chroniąc wtedy bezpłatnie i automatycznie wszystkie aplikacje webowe obsługiwane przez chmurę AWS (chodzi o wersję Standard). AWS poszedł tym samym w ślady takich dostawców internetowych usług, jak Cloudflare i Akamai, które mają w ofertach podobne usługi.

Jak już wspomniano, wersja Standard usługi jest bezpłatna. Chroni ona klientów przed standardowymi atakami DDoS. Te firmy, którym zależy na pełniejszej ochronie, mogą zamówić płatną już usługę Shield Advanced. Więcej o tej usłudze tutaj.

Zobacz również:

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.