Nowe rozwiązania HPE dla IoT

HPE (Hewlett Packard Enterprise) zaprezentował dwa dni temu szereg nowych rozwiązań (sprzęt oraz oprogramowanie, które ułatwiają zadanie zarządzania urządzeniami IoT. Co ważne pozwalają one robić to bezpiecznie. To ważna cecha, ponieważ niedawne ataki botnetów Mirai uświadomiło wszystkim, że bezpieczeństwo urządzeń IoT pozostawia wiele do życzenia.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Są to rozwiązania przeznaczone zarówno dla dostawców usług bazujących na połączeniach komórkowych, jak i dla małych oraz średnich firm, które kontrolują urządzenia IoT za pośrednictwem sieci LAN.

I tak np. oprogramowanie HPE Mobile Virtual Network Enabler przeznaczone jest dla wirtualnych operatorów sieci komórkowych. HPE wprowadził też istotne usprawnienia do dedykowanej dla firm telekomunikacyjnych platformy Universal IoT.

Zobacz również:

Aruba (firma zależna od HPE) wprowadziła natomiast do oferty dwa rozwiązania LAN. To oprogramowanie Aruba ClearPass Universal Profiler oraz przełącznik Aruba 2540 IoT. Pozwalają one użytkownikom identyfikować wszystkie dołączone do sieci LAN urządzenia IoT oraz monitorować ich pracę.

Przełącznik Aruba 2540 IoT jest już dostępny i kosztuje 2589 USD, a oprogramowanie Aruba ClearPass Universal Profiler pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku. Jego cena to 150 USD (wersja pozwalająca zarządzać setką urządzeń IoT).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.