Microsoft chce usprawnić pracę chmurowych serwerów

Korporacja informowała już jakiś czas temu, że pracuje na narzędziami, które będą mogły zdalnie zarządzać serwerami instalowanymi w chmurach. Chodzi tu o takie serwery, które są wyposażone w układy typu FPGA. Jak wiadomo są to układy specjalnego przeznaczenia charakteryzujące się tym, że korzystające z ich usług aplikacje mogą je programować.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Usługi chmurowe, in-memory, Hadoop – ewolucja w obszarze analityki danych

Usługi chmurowe, in-memory, Hadoop – ewolucja w obszarze analityki danych

W ankiecie przeprowadzonej w listopadzie 2016 r. udział wzięło 114 dyrektorów i kierowników działów IT. Badanie miało na celu sprawdzenie nastawienia polskich firm i instytucji do wykorzystania wysokowydajnych rozwiązań w obszarze hurtowni danych.

4 sposoby na własną serwerownię. Wady, zalety i koszty rozwiązań

4 sposoby na własną serwerownię. Wady, zalety i koszty rozwiązań

Mieć na własność czy wynajmować – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród menadżerów IT. W dobie optymalizacji kosztów biznesowych i rosnącej popularności rozwiązań typu sharing wybór powinien być prosty. Praktyka pokazuje jednak co innego. Aby ułatwić wybór...

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Microsoft doszedł do wniosku, że dzięki takim narzędziom użytkownicy będą w stanie najpierw odpowiednio skonfigurować chmurowy serwer, a następnie zlecić mu do wykonania określone zadanie. Będzie to możliwe dzięki temu, że narzędzie zaprogramuje znajdujący się w serwerze układ FPGA, który wspomaga pracę znajdujących się obok układów CPU oraz GPU.

Dlatego chmurowe serwery wspomagające taką technologię będą w stanie obsługiwać w optymalny sposób bardziej wymagające aplikacje, np. takie, które wspierają maszynowe uczenie czy wirtualną rzeczywistość.

Zobacz również:

Microsoft zapewnia, że po wprowadzeniu do chmurowych serwerów układów FPGA i opracowanej przez niego technologii, która pozwala zdalnie programować takie układy, wydajność chmurowych usług znacznie wzrośnie. Wymienia nawet takie usługi świadczone obecnie przez chmurę Azure (np. Accelerated Networking, Bing czy tłumaczenie tekstów).

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.