Jak prześwietlić pracodawcę

Jak prześwietlić pracodawcę

Jak sprawdzić potencjalnego pracodawcę? Gdzie szukać opinii o danej firmie i jak to zrobić? Obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracownika, a nie pracodawcy – warto to wykorzystać i upewnić się, że wybierzemy właściwie i będziemy zadowoleni z kultury panującej w danej organizacji.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Kariera w IT

Kariera w IT

Zapraszamy do pobrania najnowszego raportu magazynu Computerworld „Kariera w IT” To już V edycja raportu o możliwościach rozwoju, nowościach, zarobkach i specjalizacjach w IT.

Praktyki i staże w IT

Praktyki i staże w IT

Zapraszamy do pobrania najnowszego wydania Computerworld, w którym przedstawiamy jak zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie, z czym to się wiąże i jak wpływa na rozwój osobisty. W raporcie m.in. - Stażyści u pracodawcy - Pożądane zawody - Studencka przedsiębiorczość - Wizerunek...

Pracodawcy IT

Pracodawcy IT

Zapraszamy do pobrania wydania specjalnego Computerworld 'Pracodawcy IT' W publikacji tabele z danymi na temat m.in. zatrudnienia IT, benefitów i form zatrudnienia, które oferują firmy biorące udział w badaniu Computerworld.

Firma doradcza Universum stworzyła ranking „Poland’s Most Attractive Employers”, który opiera się na odpowiedziach i informacjach od blisko 26 tys. polskich studentów z 64 uczelni wyższych. Studenci mieli do wyboru ponad 76 tys. firm i wskazali swoich faworytów. Najlepsi pracodawcy w branży IT? Na pierwszym miejscu znalazła się firma Google Poland, za nią Microsoft, Intel i IBM Polska (więcej w ramce „Najlepsi pracodawcy”). Starając się o pracę w jednej z topowych firm, bez trudu znajdziemy w internecie informacje na jej temat, podobnie jak opinie pracowników. Większość osób decyduje się jednak na pracę w mniej znanych przedsiębiorstwach, niekoniecznie spotykanych w rankingach.

Co można zrobić, aby dowiedzieć się, czy firma, która nas interesuje, to dobre miejsce do codziennej pracy? Jest kilka sposobów na prześwietlenie przyszłego pracodawcy. Dotyczą one działań realizowanych zarówno przed spotkaniem, jak i na spotkaniu, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Research przed spotkaniem

Nawet rekruterzy polecają przeprowadzenie rozeznania związanego z przyszłym pracodawcą. Jeśli zdobędziemy informacje na temat firmy, w której szukamy zatrudnienia, pokażemy, że jesteśmy przygotowani do rozmowy i rzeczywiście interesuje nas dane stanowisko. Od czego zacząć? Naturalnie od wejścia na stronę internetową firmy, gdzie powinniśmy znaleźć i zrozumieć informacje na tematy: czym konkretnie zajmuje się firma; gdzie się mieści biuro i oddziały; jaka jest historia i przełomowe momenty; kim są i jacy są klienci czy konsumenci korzystający z oferty; jak wygląda rynek, na którym firma działa, a także jak, dlaczego i w jakich obszarach się rozwija.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do dalszej części artykułu podaj adres e-mail

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.