Infrastruktura dla biurowej sieci bezprzewodowej

Senetic wprowadził do oferty urządzenia sieciowe amerykańskiej firmy Ubiquiti Networks, które umożliwiają budowę sieci bezprzewodowej w firmowych biurach.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Secure Access Architecture - w pełni zabezpieczony dostęp do sieci przedsiębiorstwa

Secure Access Architecture - w pełni zabezpieczony dostęp do sieci przedsiębiorstwa

Nowe technologie i tendencje rynkowe dynamicznie zmieniają sposób, w jaki przedsiębiorstwa wdrażają sieci lokalne, podłączają urządzenia końcowe i uruchamiają aplikacje biznesowe różnych typów. Ma to określone implikacje dla procesów planowania i wdrażania zabezpieczeń dostępu do...

Mechanizmy optymalizacji wydajności i niezawodności w rozwiązaniach bezprzewodowych firmy HP

Mechanizmy optymalizacji wydajności i niezawodności w rozwiązaniach bezprzewodowych firmy HP

Rok 2014. okazał się być przełomowym na rynku rozwiązań sieci bezprzewodowych. Wszystko to za sprawą zatwierdzenia przez organizację IEEE nowego standardu 802.11ac, który szybko zyskuje na znaczeniu wśród klientów indywidualnych i korporacyjnych. Namacalnym dowodem potwierdzającym tę...

W ofercie Senetic są m.in. routery USG oferujące funkcje wykrywania urządzeń z interfejsem bezprzewodowym oraz centralnego zarządzania. Urządzenia mogą znaleźć zastosowania do obsługi sieci VPN lub separacji sieci bezprzewodowej w różnych działach przedsiębiorstwa. Maksymalna przepustowość wynosi 3 Gb/s, a cena routera to ok. 500 zł. Dostępne są też niewielkie routery ERPoe-5 wyposażone w 5 portów Ethernet pozwalających na zasilanie podłączonych urządzeń (pasywne PoE).

Wśród przełączników Ubiquiti Networks można wymienić model US-48-750 W pozwalający na segmentację sieci (technologia VLAN) i wyposażony w 48 portów Gigabit Ethernet, 2 porty SFP oraz technologię PoE. Urządzenie obsługuje interfejsy 10GbE i ma wydajność 140 Gb/s.

Zobacz również:

W ofercie Ubiquiti Networks znajdują się też stacje dostępowe Wi-Fi. Najbardziej zaawansowane modele są zgodne ze standardem 802.11ac i obsługują technologię dual-band (pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz).

Do centralnego zarządzania urządzeniami służy dołączone do nich oprogramowanie UniFi Controller, które umożliwia uruchomienie w sieci kilku serwerów DHCP.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.