Juniper i Lenovo nawiązują współpracę

Juniper wraz z Lenovo zamierzają wprowadzić do oferty konwergente rozwiązania dla centrów danych nowej generacji.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Urządzenia z serii Lenovo Converged HX - dlaczego warto postawić na hiperkonwergentne systemy Lenovo?

Urządzenia z serii Lenovo Converged HX - dlaczego warto postawić na hiperkonwergentne systemy Lenovo?

Obecne firmowe centrum danych może być bardzo skomplikowanym środowiskiem biznesowym, obejmującym dziesiątki (mniejsze przedsiębiorstwa), setki (średnie i duże firmy), a nawet tysiące (wielkie korporacje) serwerów, które muszą być zarządzane i monitorowane. W rezultacie, nawet zwykłe...

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

W dyskusjach na temat ochrony danych przybywa nowych idei, ponieważ wszystkie firmy starają się sprostać wymaganiom zmieniającej się rzeczywistości. Muszą zatem uwzględniać takie zagadnienia, jak olbrzymi wzrost ilości danych, migracje do chmury oraz przetwarzanie danych w dowolnym...

Lenovo i Juniper Networks poinformowały o nawiązaniu globalnego, strategicznego partnerstwa dotyczącego opracowywania i budowy konwergentnych i hiperkonwergentnych rozwiązań przeznaczonych do budowy infrastruktury centrów danych nowej generacji. Porozumienie nie jest oparte na zasadach wyłączności.

Partnerstwo zakłada wykorzystanie pozycji i doświadczenia Juniper w segmencie urządzeń sieciowych przełączników i routerów, a także oprogramowania do zarządzania sieciami również sterowanymi programowo (SDN) w połączeniu z serwerami x86 Lenovo. W tym ostatnim segmencie rynku Lenovo stało się producentem liczącym się na globalnym rynku po przejęciu działu serwerów x86 IBM w 2014 roku. Jednocześnie, dla Juniper Networks, porozumienie z Lenovo oznacza możliwość rozszerzenia sprzedaży produktów na chińskim rynku.

Zobacz również:

Ostatnio coraz szybciej rozwija się rynek rozwiązań konwergentnych, które polegają na ścisłej integracji serwerów, urządzeń sieciowych i pamięci masowych w jednym rozwiązaniu pozwalającym na stworzenie sterowanej programowo infrastruktury IT. Według IDC, wartość rynku rozwiązań hiperkonwergentnych w latach 2014/2015 wzrosła dwukrotnie i obecnie osiągnęła poziom ok. 1 mld USD.

Systemy takie rozwijają m.in. Cisco i HP Enterprise, a także wiele mniejszych, nowych firm, jak na przykład Nutanix lub SimpliVity. Można zauważyć, że ta ostatnia jest partnerem zarówno Cisco jak i Lenovo.

Główne założenia partnerstwa Juniper/Lenovo:

• Klienci będą mogli kupować produkty sieciowe Juniper bezpośrednio od Lenovo, a także korzystać ze skonsolidowanego wsparcia technicznego.

• Firmy zamierzają wprowadzić na rynek otwarte, elastyczne rozwiązania, wykorzystując model ONIE (Open Network Install Environment).

• Planowane jest uproszczenie zarządzania centrum danych przy użyciu oprogramowania Lenovo xClarity oraz Juniper Network Director i Contrail SDN.

• Nowe rozwiązania mają być wprowadzane na rynek w skali światowej, jako oferta dla przedsiębiorstw, usługodawców, partnerów handlowych oraz integratorów systemów. Lenovo i Juniper mają opracować specjalny model sprzedaży produktów spełniający specyficzne wymagania lokalizacyjne, w szczególności w Chinach.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.