Jak zabezpieczono Everest

PZU wdraża system Everest, który docelowo zastąpi dotychczas wykorzystywany system Insurer. Wdrożenie prowadzono w metodyce Agile, przy czym integralną częścią systemu było zapewnienie bezpieczeństwa nowej aplikacji.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
SEMAFOR 2017 - 30-31 marca 2017 r.
30-31 marca 2017 r.

SEMAFOR 2017

Scrum Days 2017 - 5-6 June 2017
5-6 June 2017

Scrum Days 2017

Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Sklepy detaliczne walczą o przetrwanie, podczas gdy sprzedawcy internetowi odnotowują dwucyfrowy wzrost rok do roku. Bystrzy sprzedawcy prowadzący sklepy tradycyjne wiedzą, że aby móc z nimi konkurować, muszą przyjąć wielokanałowy model działania i wykorzystać wszechobecność...

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

W dyskusjach na temat ochrony danych przybywa nowych idei, ponieważ wszystkie firmy starają się sprostać wymaganiom zmieniającej się rzeczywistości. Muszą zatem uwzględniać takie zagadnienia, jak olbrzymi wzrost ilości danych, migracje do chmury oraz przetwarzanie danych w dowolnym...

Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, lider przemysłu targowego w Polsce, usprawniła zarządzanie operacyjne dzięki aktualizacji systemu IFS Applications do nowej wersji.

Poprzedni system wyewoluował z rozwiązania oddziałowego do rejestracji zdarzeń księgowych i polis. Był to stary system, który był napisany w przestarzałej architekturze i nieefektywny, a jego czas życia dobiegł końca razem ze zmianą modelu biznesowego PZU S.A. Nowy system korzysta z nowoczesnej architektury baz danych, serwerów aplikacyjnych oraz front-endu webowego. Wdrożenie prowadzono w metodyce Agile, a jednym z najważniejszych procesów było zapewnienie bezpieczeństwa. Dzięki temu udało się uniknąć dużych problemów, usuwając poważne przeciwności na wczesnym etapie projektu.

Przemysław Henschke, CIO i członek zarządu PZU Życie S.A. mówi: „Pierwszy raz miałem do czynienia z projektem Agile na taką skalę – zespół ma do 400 osób. Zgodnie z założeniami Agile'a testy integracyjne, wydajnościowe i bezpieczeństwa robiliśmy już od wczesnych sprintów, a zatem o niektórych problemach wiedzieliśmy bardzo wcześnie. Problemy głównie antycypowaliśmy – spodziewaliśmy się błędów w oprogramowaniu, niezgodności integracyjnych, niedostatków wydajnościowych. To wszystko wystąpiło, ale wykryliśmy problemy na wczesnym etapie i wiedzieliśmy, że pewne elementy nie są tak dobre, jak byśmy chcieli. Bazując na doświadczeniach, uważam, że warto jak najwcześniej w cyklu produktu wprowadzić wszystko, co się nazywa zapewnieniem jakości – w tym także zaawansowane testy bezpieczeństwa i badania wydajności”.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do dalszej części artykułu podaj adres e-mail

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.