Intel wprowadzi do sprzedaży Pentium III 1 GHz

Źródła zbliżone do producenta podają, że prawdopodobnie już jutro będzie miała miejsce rynkowa premiera procesora Pentium III taktowanego zegarem o częstotliwości 1 GHz.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Raport: Globalne przyspieszenie - ewolucja środowiska pracy 2015 – 2025

Raport: Globalne przyspieszenie - ewolucja środowiska pracy 2015 – 2025

Zmiany w zachodzące w świecie technologi wpływają niemal na każdy aspekt naszego życia. Miniaturyzacja umożliwiająca implementację urządzeń w naszych ubraniach czy dalszy rozwój Cloud Computing będą w znaczny sposób napędzać zmiany zachodzące w sposobie i efektywności naszej...

Case Study: Sprawdź jaki sprzęt pomógł znaleźć bozon Higgsa w CERN

Case Study: Sprawdź jaki sprzęt pomógł znaleźć bozon Higgsa w CERN

CERN jest ośrodkiem badawczym osiągającym najwyższe cele naukowe z możliwych i przeprowadzający najbardziej skomplikowane badania na Ziemi. Jasnym jest, że musi korzystać z najlepszego sprzętu dostępnego na rynku. Sprawdź jakie rozwiązania pomogły odnaleźć bozon Higgsa w CERN i jakie...

Intel prawdopodobnie już jutro wprowadzi do sprzedaży procesor Pentium III taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz - podają źródła zbliżone do firmy. Premiera tego układu, początkowo planowana na połowę roku, została gwałtownie przyśpieszona wczorajszą premierą 1 GHz procesora Athlon opracowanego przez AMD, największego konkurenta Intela.

Wśród pierwszych producentów komputerów, którzy zastosują nowe Pentium, prawdopodobnie znajdą się IBM, Hewlett-Packard i Dell. Komputery typu desktop tych producentów z prototypowymi układami Pentium 1 GHz Intel prezentował w minionym miesiącu na konferencji w Palm Springs.

Zarówno AMD, jak i Intel, w wyniku wyścigu o palmę pierwszeństwa wprowadzenia na rynek układu 1 GHz , znacznie przyspieszyły premiery swoich układów. Prezes AMD, podczas wczorajszej premiery, podkreślił, że przekroczenie bariery 1 GHz jest punktem zwrotnym dla przemysłu komputerowego.

Rzecznik Intela potwierdził, że producent zamierza "już wkrótce" wprowadzić do sprzedaży 1 GHz Pentium III, jednak nie potwierdził domniemanej daty jutrzejszej premiery.

***

AMD wprowadza do sprzedaży procesor z zegarem 1 GHz

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.