CeBIT: SQL Anywhere 7.0 pojawi się w marcu

Baza pozwala na tworzenie aplikacji dla urządzeń przenośnych, umożliwiających wymianę danych pomiędzy systemami przedsiębiorstw a takimi urządzeniami, jak komputery naręczne lub telefony komórkowe.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Application Programming Interface (API) dla bystrzaków

Application Programming Interface (API) dla bystrzaków

Aplikacyjne interfejsy programistyczne (API — application programming interface) są cyfrowym spoiwem, które łączy usługi, aplikacje i systemy, pozwalając na realizację efektywnych i atrakcyjnych interakcji z klientami. Pomagają w szybkim tworzeniu interfejsów między systemami zaplecza a...

Sześć symptomów, że twoja firma może zarabiać na API

Sześć symptomów, że twoja firma może zarabiać na API

API Economy to sposób myślenia, schemat postępowania w biznesie, który opiera się na przekonaniu, że udostępnianie i wykorzystywanie zasobów informacyjnych poprzez ustandaryzowany interfejs programistyczny (API) może mieć silny pozytywny wpływ na przychody i rozwój przedsiębiorstwa.

Sybase przedstawił szczegóły dotyczące bazy danych SQL Anywhere Studio 7.0, przeznaczonej dla urządzeń przenośnych. Produkt ma trafić do sprzedaży w marcu br.

SQL Anywhere Studio 7.0 pozwala na tworzenie aplikacji dla urządzeń przenośnych, umożliwiających wymianę danych pomiędzy systemami przedsiębiorstw a takimi urządzeniami, jak komputery naręczne lub telefony komórkowe.

Zobacz również:

Przedstawiciele Sybase twierdzą, że nowa wersja produktu jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na produkty, takie jak zaawansowane aplikacje dla urządzeń przenośnych zapewniających dostęp do danych korporacyjnych. SQL Anywhere Studio 7.0 pozwoli np. na przechowywanie niewielkiej bazy danych w telefonie komórkowym. System ma zapewnić także łatwiejszą administrację i umożliwi synchronizację informacji w obu kierunkach - pomiędzy urządzeniami przenośnymi oraz typowymi systemami baz danych dla przedsiębiorstw takich firm, jak Sybase, Oracle, IBM i Microsoft.

Baza obsługuje także wiele popularnych protokołów komunikacyjnych, w tym bezprzewodowe IP czy pocztę elektroniczną. Oferuje również 128-bitowy system szyfrowania zapewniający bezpieczną synchronizację.

Do nowej wersji bazy włączono także nowy sterownik OLE DB (Object Linking and Embedding Database), który umożliwia aplikacjom dostęp do danych rezydujących w aplikacjach Microsoftu.

SQL Anywhere Studio 7.0 może być również stosowana w urządzeniach pracujących pod kontrolą stworzonego przez firmę Wind River Systems systemu operacyjnego VxWorks. Z firmą tą Sybase współpracuje nad opracowaniem wydajnych rozwiązań bazodanowych, mających mieć zastosowanie w specjalizowanych urządzeniach, takich jak internetowe przystawki telewizyjne, sprzęt biurowy czy powszechnego użytku, korzystający z centralnej bazy danych.

Sybase zapewnia również, że nowa baza jest zgodna z systemem operacyjnym EPOC, wspieranym przez Symbian i obecnie wykorzystywanym w komputerach naręcznych firmy Psion.

Cena SQL Anywhere Studio 7.0 wyniesie ok. 400 USD dla pojedynczego użytkownika oraz 1000 USD za licencję dla 10 użytkowników.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.