CeBIT: SAP powoła spółkę ASP do obsługi aplikacji mySAP.com

Nowa, nie mająca jeszcze nazwy, firma rozpocznie działalność z początkiem kwietnia. Jej oferta będzie głównie skierowana na rynek małych i średnich firm.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Sklepy detaliczne walczą o przetrwanie, podczas gdy sprzedawcy internetowi odnotowują dwucyfrowy wzrost rok do roku. Bystrzy sprzedawcy prowadzący sklepy tradycyjne wiedzą, że aby móc z nimi konkurować, muszą przyjąć wielokanałowy model działania i wykorzystać wszechobecność...

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

STORWIZE V3700 Storage System - wydajna i niezawodna pamięć masowa

STORWIZE V3700 Storage System - wydajna i niezawodna pamięć masowa

Prosta w obsłudze pamięć masowa z zaawansowanymi funkcjami, dla małych i średnich przedsiębiorstw, w przystępnej cenie.

SAP zamierza utworzyć samodzielną spółkę, świadczącą usługi aplikacyjne (ASP), która ma się zajmować obsługą internetowych aplikacji z rodziny mySAP.com - poinformowali przedstawiciele firmy podczas pierwszego dnia targów CeBIT.

Nowa, nie mająca jeszcze nazwy, spółka będzie zarządzać oprogramowaniem w imieniu klientów SAP-a. Będzie również szkolić, udzielać wsparcia i certyfikować partnerów SAP-a na rynku ASP.

Zobacz również:

Firma ma rozpocząć działalność z początkiem kwietnia, jednak SAP na razie nie zdecydował się, gdzie będzie mieściła się jej siedziba. Początkowo zatrudnienie znajdzie w niej 50 pracowników. Jej oferta będzie przeznaczona na rynki międzynarodowe, a jej klientami mają być głównie małe i średnie przedsiębiorstwa. SAP nie ujawnił na razie cenników, wiadomo jednak że opłaty będą zależały od liczby użytkowników konkretnej usługi i pobierane miesięcznie.

Ponadto SAP prezentuje przykładowe produkty i usługi, które jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić do swojej oferty ASP. Wśród nich znajduje się m.in. mySAP.com Marketplace, oprogramowanie dla użytkowników systemów SAP, umożliwiające im dostęp do zasobów dostarczanych przez partnerów SAP-a. Ma być ono udostępnione na stronach internetowych producenta w II kwartale br.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.