11. polska edycja konkursu edukacyjnego Diversity

Uczniowie liceów startujący w konkursie mogą zaprogramować swojego własnego robota w ramach konkursu organizowanego przez Krakowskie Centrum Oprogramowania Motorola Solutions.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest "Zaprogramuj swojego własnego robota". Motywem zaś są innowacyjność oraz ekologia - uczestnicy konkursu będą programować roboty i projektować ich obudowy.

Konkurs Diversity jest podzielony na dwa etapy. W pierwszej fazie konkursu drużyny - pracujące pod opieką nauczyciela - mają za zadanie stworzenie algorytmów i zaprojektowanie obudowy robota. Zespoły konkursowe, które zaprojektują najbardziej innowacyjne, zgodne z regulaminem i ekologiczne roboty, zostaną zaproszone na imprezę finałową, która odbędzie się w czerwcu br. w Krakowie.

Zobacz również:

Finałowe prace będą oceniane w następujących kategoriach:

- najbardziej innowacyjny robot;

- najlepszy robot - zwycięzca zawodów mini sumo;

- robot najbardziej przyjazny dla środowiska.

"Konkurs Diversity to doskonała okazja, by pokazać, że informatyka nie musi być koniecznie "męska". Pragniemy przełamać te stereotypy i udowodnić, że w świecie IT jest miejsce dla kobiet. Wierzymy, że tegoroczna edycja Diversity będzie, ze względu na swoją niecodzienną formułę, wyjątkowo atrakcyjna dla uczestników" - mówi Jacek Drabik, Country Manager, Motorola Solutions Polska.

W 11. edycji konkursu Diversity mogą brać udział zespoły 3-4 osobowe, przy czym warunkiem koniecznym jest, aby drużyna składała się co najmniej z 2 dziewcząt. Zgłoszenia projektów przyjmowane są do 31 marca 2012 r. Wszystkie niezbędne informacje o konkursie można znaleźć na jego stronie konkursu Diversity.