Program EuroInfo '95
- Computerworld,
- 26.06.1995
Uroczyste otwarcie EuroInfo '95 przez Premiera RP
Uroczyste otwarcie EuroInfo '95 przez Premiera RP
Sesja I 27 czerwca 9.00-13.00
Wystąpienie Włodzimierza Gogołka, przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego EuroInfo '95 Poland
Komputerowe Technologie w Administracji Państwowej Chairman: Bogdan Chojna
1. Andrzej Zakrzewski - Sekretarz Stanu, Kancelaria Prezydenta RP
2. Waldemar Pawlak - Prezes PSL "Informacja w polityce"
3. Andrzej Zieliński - Minister Łączności "Nowe kierunki administrowania łącznością w Polsce"
4. Elżbieta Chojna Duch - Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Finansów "Informacja profesjonalna w Ministerstwie Finansów"
5. Andrzej Arendarski - Prezydent Krajowej Izby Gospodarczej "Izby gospodarcze jako źródło informacji gospodarczej dla administracji państwowej"
6. Tadeusz Soroka - Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Przemysłu i Handlu "Informacja naukowa i techniczna elementem realizacji polityki proinnowacyjnej"
7. Zbigniew Jabłoński - Dyrektor Ośrodka Informatyki Kancelarii Sejmu "Sejm jako źródło i odbiorca informacji"
8. Jerzy Kiebowicz - Doradca Ministra Sprawiedliwości "Ministerstwo Sprawiedliwości: Projekt CORS"
9. Lech Borowski - Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle Orgmasz
10. Leszek Krupiński - Wicedyrektor Departamentu Informatyki GUC "Ogólnopolski system informatyczny dla administracji celnej"
11. Zygmunt Bieńko - Dyrektor Centrum Informatycznego "Czynniki kształtujące efektywność zastosowań informatyki"
Sesja II 28 czerwca 14.00-17.30
Cyfrowe Źródła Informacji dla Prasy, Radia, TV i Biznesu Chairman: Red. Tadeusz Jacewicz
1. Klaus Sprick DPA "Technologie informacyjne agencji prasowych"
2. Włodzimierz Gogołek - Prezes PAP "Komputerowe technologie informacyjne w nowoczesnej agencji prasowej"
3. Wiesław Łagodziński - Dyrektor Departamentu Informacji GUS "Informacja statystyczna - źródła i formy wykorzystania przez prasę, radio i telewizję".
4. Piotr Ufnal - Szef marketingu AFP "Serwisy informacyjne AFP i nowe produkty przeznaczone dla prasy"
5. Włodzimierz Pałka - Wiceprezes Zarządu Spółka Polskie Radio S.A. "Technologie informatyczne w produkcji informacji w Polskim Radiu S.A."
6. Elaine Robinson - Eirene "Sieć Europejskich Brokerów Informacji - stan i cele"
7. Marek Talacha - Polska Agencja Prasowa, Biuro Techniki i Łączności "Online w PAP".
8. Piotr Celiński - Polska Agencja Prasowa, Redakcja Fotograficzna "Cyfrowa transmisja i obróbki fotografii w CAF/PAP"
9. Piotr Madaliński - Centrum Wyszukiwania Informacji Profesjonalnej - WIP "Doświadczenia Centrum Wyszukiwania Informacji Profesjonalnej w kontaktach z brokerami informacji w Polsce"
10. Wojciech Kuciel - Eurostart "Komputerowy serwis informacyjny - Koliber"
11. Wojciech Skaba - Prezes Teleadreson Ltd "Baza teleadresowa w serwisach on-line"
12. Wojciech Januszko - Dyrektor Biura Informacji Gospodarczej Procedur i Legalizacji "Infodata" "Aktualny stan ogólnokrajowego systemu informacji gospodarczej - OSIG Krajowej Izby Gospodarczej"
Sesja III 28 czerwca 9.00-13.00
Informacja w Nauce, Technice i Medycynie Chairman: Małgorzata Kozłowska - Podsekretarz Stanu KBN
1. Prof. dr Marek Niezgódka - Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Informatyki, Wydział Matematyki "Rola modelowania wizualnego w badaniach naukowych"
2. Heinz Ochsner - Knight Ridder Information "Życzliwość serwisów Knight Ridder'a"
3. Małgorzata Kozłowska - Podsekretarz Stanu KBN "Omówienie programu rozwoju infrastruktury informatycznej dla polskich środowisk naukowych"
4. Sue Orchard - Sales Director, UMI/IPI "Current and future forms of document delivery: the UMI vision"
5. Irmina Pęciak - Zastępca Dyrektora ds. systemów informatycznych - Instytut Ekonomiki Przemysłu Chemicznego, Centrum Informacji Naukowej i Przemysłowej
"Możliwości korzystania z baz danych systemu STN International i oferta FIZ Karlsruhe oraz CAS dla krajów środkowej i wschodniej Europy"
6. Franciszek Perz - Prezes Stratus "Tendencje w dostępie do profesjonalnej informacji elektronicznej"
7. Maciej Szatkowski - Giga Teleservice "Giga Teleservice jako narzędzie dla polskiego biznesu"
8. Piotr Płoszajski - Polska Akademia Nauk "Informacja o nauce i dla nauki, stan i potrzeby"
9. Anish Mohindru - Chemical Abstracts Service "Multi-dimenational Provider of Sci-Tech Information"
10. Ingetraut Dahlberg - International Society for Knowledge Organization "Classification systems in databases and networks if this complies with your expectations"
11. Marek Żabicki - prezes Neurosoft "Wyszukiwanie informacji, a systemy wspomagające procesy w grupie"
12. Leszek Kotsch - Advanced Technology Group (DEC) "Informacja multimedialna - współczesne kierunki rozwoju
Sesja IV 27 czerwca 14.00-17.00
Cyfrowa Komunikacja: Wyposażenie, Sieci, Infostrady Chairman: Hanna Popowska
1. Roman Szwed - Prezes ATM Sp. z o.o. "Rozwój Internetu Komercyjnego w Polsce"
2. Andrzej Zienkiewicz - Dyrektor Techniczny NASK "Internet - NASK w 1995 roku"
3. Mirosław Stando - Bankowe Przedsiębiorstwo Telkomunikacyjne - Telbank S.A. "Usługi i udogodnienia w cyfrowej sieci Telbank"
4. Jarosław Kępkowicz - Zastępca Dyrektora Centrum Systemów Teleinformatycznych TPSA "Czas na sieć informacji..."
5. Wojciech Bogusz - WWW Technology "WWW jako nowoczesne źródło informacji"
6. Dariusz Wichniewicz - ATM "Elektroniczne serwisy informacyjne"
7. Dariusz Król - Wiceprezes Bogart Ltd "Komputerowe wspomaganie zarządzania infrastrukturą komunikacyjną"
8. Liam Chambers - Public Relations Manager, SilverPlatter Information "Towards a worldwide Library - CD-ROM, Internet and new possibilities for accessing information"