Produkt Roku 2013

  • Wiesław Pawłowicz,

Sieci bezprzewodowe

ZoneFlex 7321

Inteligentne zarządzanie Wi-Fi

Ta kompaktowa, dwupasmowa stacja dostępowa 802.11n, przeznaczona dla sektora MSP, wykorzystuje opracowane przez Ruckus Wireless zaawansowane technologie Smart Wi-Fi. Umożliwiają one nie tylko zwiększenie zasięgu sygnałów Wi-Fi, ale również automatyczną adaptację sieci do zmian warunków środowiskowych wpływających na propagację sygnałów radiowych.

ZoneFlex 7321 zapewnia maksymalną przepustowość na poziomie 300 Mb/s, może obsługiwać jednocześnie do 256 bezprzewodowych klientów, pełnić rolę samodzielnego routera bezprzewodowego, albo stanowić część centralnie zarządzanej sieci Smart WLAN. Oferuje takie funkcje, jak: możliwość przypisywania urządzeń do optymalnych pasm częstotliwości (opcja bandsteering), odpowiedni przydział czasu transmisji poszczególnym klientom oraz możliwość inteligentnego wyboru kanału na podstawie dostępnej przepustowości (dzięki zastosowaniu technologii ChannelFly).

Infrastruktura centrum danych

APC Switched Rack PDU

Szerokie możliwości kontroli przepływu mocy

Zarządzalne listwy do dystrybucji zasilania (PDU) APC Switched Rack PDU oferują zaawansowany, konfigurowalny system zarządzania i aktywnego monitorowania poboru mocy przez urządzenia instalowane w szafach stelażowych.

APC Switched Rack PDU to rodzina produktów obejmująca różne typy połączeń wejściowych i wyjściowych do dystrybucji zasilania 120, 208 lub 230 V dla wielu wyjść (od 16 do 32). Urządzenia mają funkcję opóźnionego sekwencyjnego sterowania zasilaniem co umożliwia zdefiniowanie kolejności włączania i wyłączania urządzeń w celu uniknięcia przeciążeń obwodów. Dzięki pomiarowi prądu zapewnione jest monitorowanie podłączonych do nich odbiorników, a użytkownik może definiować alarmy ostrzegające o potencjalnym przeciążeniu obwodów co przyczynia się do zwiększenia dostępności. APC Switched Rack PDU zapewniają kontrolowanie poboru mocy rzeczywistej i są wyposażone w port czujnika temperatury oraz wilgotności, gniazda IEC z blokadami i niskoprofilowe wyłączniki automatyczne. Użytkownicy mają możliwość uzyskiwania dostępu do zarządzanych listew i modułów PDU oraz konfigurowania ich i zarządzania nimi poprzez bezpieczne interfejsy WWW, SNMP, wiersz poleceń i Telnet. Dopełnieniem tych metod dostępu są platformy scentralizowanego zarządzania firmy APC oparte na produktach InfraStruxure Central, Operations, Capacity i Energy Efficiency.

Hosting i cloud computing

Usługi Oktawave

Zaawansowane usługi hostingu i przetwarzania w chmurze

Choć popularność usług przetwarzania w chmurze rośnie powoli, zdaniem większości analityków jest to przyszłość systemów IT. Na polskim rynku oferta tego typu usług zwiększa się systematycznie i potencjalni użytkownicy mają coraz większy wybór. Dlatego też warto zwrócić uwagę również na polską firmę Oktawave należącą do Grupy K2, która jest najnowszym graczem w tym segmencie.

Usługodawca umożliwia wynajem zasobów obliczeniowych już od 6 groszy za godzinę. Są one udostępniane na żądanie i rozliczane w cyklu godzinowym, a dzięki funkcji autoskalowania Oktawave w dynamiczny sposób zmienia parametry serwerów w zależności od aktualnego obciążenia i zapotrzebowania na moc przetwarzania.

Oktawave oferuje też wydajny i bezpieczny system obiektowej lub blokowej pamięci masowej, możliwość uruchamiania baz danych MySQL i PostgreSQL oraz hostowania popularnych aplikacji webowych takich jak WordPress czy Joomla! Zarządzanie zasobami odbywa się z poziomu panelu webowego, interfejsu wiersza poleceń lub zewnętrznych narzędzi (API Oktawave). W ramach chmury, można korzystać z różnorodnych systemów operacyjnych, baz danych i środowisk programistycznych. Na szczególną uwagę zasługują gotowe obrazy środowisk programistycznych, które umożliwiają uruchamianie aplikacji webowych pisanych z wykorzystaniem frameworków Ruby on Rails, Django oraz Node.js.