Meta zamyka kolejny projekt

  • Janusz Chustecki,

Firma zdecydowała się wstrzymać prace nad eksperymentalną platformą pozwalającą użytkownikom internetu komunikować się ze sobą na żywo, która była na wczesnym etapie testów. Chodzi o aplikację Super, nad którą prace podjęto w 2020 roku i od tego czasu była cały czas rozwijana i testowana przez zespół Meta Experimentation (NPE).

W tym tygodniu firma ogłosiła, że kończy projekt i narzędzie z dniem 15-go lutego 2023 r. nie będzie już dostępne, chociaż znakomita większość internautów nawet o nim nie słyszała, gdyż było ono testowane przez niewielką grupę wybranych przez Metę osób. A trzeba wiedzieć, że Meta wiązała z tym internetowym narzędziem duże nadzieje, gdyż pozwala ono użytkownikom prowadzić interaktywne transmisje na żywo i zarabiać na takiej aktywności.

Przez ostatni rok Meta testowała platformę komunikacyjną Super udostępniając ją wielu osobom ze świata kultury i nauki oraz twórcom, którzy mogli prowadzić przy jej użyciu interaktywne transmisje na żywo. Pomimo tego, że narzędzie spotkało się raczej z pozytywnym przyjęciem, Meta zdecydowała się odstawić je do lamusa, co dla wielu interanutów może być sporym zaskoczeniem.

Zobacz również:

Narzędzie to porównywano do takich platform jak Cameo czy FaceTime. Nie było to kolejne rozszerzenie Instagrama czy dodatkowa funkcja tej usługi. Był to całkiem autonomiczny internetowy projekt, który Meta zaprezentowała w zeszłym roku niewielkiej grupie osób, chcąc w ten sposób zbadać, czy zostanie on zaakceptowany. Meta płaciła niektórym twórcom spore pieniądze za korzystanie z platformy i zgłaszanie uwag. I chociaż większość z nich twierdziła iż jest to interesująca opcja do strumieniowego transmitowania danych audio/wideo, ich głos nie został wysłuchany. Można tylko mieć nadzieję, że w pewnym momencie Meta sięgnie po to narzędzie ponownie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLicensing@theygsgroup.com