WARSZTAT:
Poducha cyberbezpieczeństwa - czyli cybersecurity offline!

Warsztat Zespołu “Cyfrowy Skaut” - ISSA KIDS Awareness

Internet, wirtualny świat, czasem nazywany cyfrową dżunglą, wymaga pewnych umiejętności aby świadomie i bezpiecznie korzystać z jego zasobów. W tym celu powstało grono prowadzące inicjatywę pod nazwą Cyfrowego Skauta. Cyfrowy Skaut to ktoś, kto chętnie wskaże bezpieczną drogę ale nie poprzestanie na tym. Pokaże jak tą drogę odnaleźć samodzielnie, jak ustrzec się pewnych zagrożeń, gdzie szukać pomocy.

W trakcie konferencji, odbędzie się warsztat, w którego trakcie, Cyfrowi Skauci, zaprezentują swoje pomysły na tą inicjatywę. Zaprezentowany zostanie flagowy produkt, uświadamiający ważność bezpiecznej autoryzacji, dbałości o hasła, ryzyko zagrożeń i podpowie rozwiązania. I co najważniejsze - bez prąd, zupełnie offline. Cyfrowi Skauci opowiedzą jak chcą docierać do dzieci i młodzieży z tematem cyberbezpieczeństwa, jak uczą budować zaufanie, pokazują jak zadbać o cyfrowe otoczenie. Tak, aby rodzice / nauczyciele wiedzieli, co oznacza bezpieczne korzystanie z sieci i potrafili o tym mówić do młodszych użytkowników sieci.

Bo Cyfrowy Skaut to ludzie którzy chcą zadbać aby nasza przyszłość była bezpieczniejsza!

Miejsce: Sala warsztatowa znajduje się na 1 piętrze w hotelu Double Tree by Hilton.
Czas trwania: 1h (godz. 14:50-15:50)
Limit miejsc: 40 osób

Zespół "Cyfrowy Skaut" - ISSA KIDS Awareness reprezentowany przez:

Krzysztof Bryła
Członek ISSA Polska

Menadżer, specjalista, lider, w obszarze IT i CyberSecurity od ponad 20 lat. Budował rozwiązania, usługi, zespoły, ale przede wszystkim dba o dostarczanie bezpiecznych i stabilnych usług cyfrowych. Skupiony głównie na trzech domenach: ryzyka, bezpieczeństwa OT oraz CyberAwareness m.in. w ramach inicjatywy: "//SECURITY is about... You". Prywatnie wolontariusz w kilku organizacjach, członek Rady Programowej @CyfrowySkaut, który chce zmieniać świat na lepszy i bezpieczniejszy !

Mariusz Stasiak vel Stasek

Członek ISSA Polska

Od 2006 roku związany z realizacją projektów IT w sektorze publicznym. Od ponad 10 lat w ochronie danych osobowych i cyberbezpieczeństwie. Audytor wiodący ISO 27001, wykładowca akademicki, szkoleniowiec oraz redaktor sekcji oświaty na portalu prostetorodo.pl Autor wielu publikacji w tym opinii do kodeksu postępowań dla oświaty. Członek ISSA Polska oraz Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych Osobowych. Od samego początku w projekcie Cyfrowy Skaut, a także członek Rady Programowej tegoż projektu. Prywatnie pasjonat socjotechniki i motocyklista.

Kamil Drzymała, Architekt bezpieczeństwa IT
Bank Gospodarstwa Krajowego

W cyberbezpieczeństwie sektora finansowego pracuje od ponad 4 lat. W swojej dotychczasowej karierze odpowiadał głównie za: zarządzanie tożsamością i uprawnienia (IAM), bezpieczeństwo systemów transakcyjnych oraz projektowane architektury i procesów bezpieczeństwa. Dodatkowo odpowiada za cybersecurity awareness BGK pod hasłem #CyberAkademiaBGK oraz wspiera działania wewnętrzne mające na celu podniesienia świadomości cyberzagrożeń wśród pracowników. Prywatnie jest członkiem Rady Programowej projektu #CyfrowySkaut mającego na celu edukację najmłodszych uczestników Internetu.