Mali mile widziani

Z Dariuszem Chwiejczakiem, dyrektorem generalnym Cisco Systems Poland, rozmawia Tomasz Marcinek.

Z Dariuszem Chwiejczakiem, dyrektorem generalnym Cisco Systems Poland, rozmawia Tomasz Marcinek.

Wyniki Cisco Systems za 2003 rok finansowy już ogłoszone. Większość potencjalnych nowości miała swoje premiery. Czym zamierzacie Państwo zaskoczyć uczestników październikowej konferencji Cisco Expo 2003?

Mali mile widziani

Dariusz Chwiejczak

Jeśli chodzi o nowe produkty, nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, a do końca roku pozostał kwartał! Dla wielu uczestników Cisco Expo nowością będzie oferta dla małych i średnich firm przygotowywana przez nas wspólnie z operatorami. Sektor MSP zaczął interesować się poważnymi rozwiązaniami. Nasza sprzedaż do tej grupy klientów w zakończonym roku finansowym wzrosła aż o 25% i to bez uwzględnienia przychodów ze sprzedaży urządzeń Linksys.

Wspólnie z Telekomunikacją Polską i innymi operatorami zamierzamy oferować usługi telekomunikacyjne powiązane z dzierżawą sprzętu oraz zarządzaniem nim przez operatora. Już teraz jest oferowana usługa "zarządzanego" routera. W przyszłości klienci będą mogli otrzymać kompleksowe rozwiązanie - np. router z funkcjami firewall, zintegrowany z przełącznikiem LAN, serwerem telefonii IP i połączony z urządzeniami dostępowymi WLAN - a jednocześnie nie będą musieli martwić się o utrzymanie osób o wysokich kwalifikacjach.

Rynek MSP dysponuje jednak znacznie niższymi budżetami niż korporacje...

Zdajemy sobie sprawę, że wielu klientów ma obecnie problemy z pozyskaniem środków na infrastrukturę IT. Dlatego finansowaniu projektów - w tym także ze środków Unii Europejskiej - będzie poświęcona spora część wystąpień w ścieżce biznesowej Cisco Expo. Środki unijne, zwłaszcza te przeznaczone na rozwój regionalny, to wielka szansa nie tylko dla gmin i powiatów, ale lokalnych firm. Zamierzamy aktywnie pomagać klientom, wspierając ich nie tylko w przygotowywaniu dobrych projektów inwestycyjnych i technicznych, ale także w bezpośrednich staraniach o środki przez szkolenia i weryfikację wniosków o środki pomocowe. W Polsce są już przykłady wykorzystania środków unijnych na cele telekomunikacyjne.

Czego mogą się spodziewać po Cisco Expo 2003 klienci korporacyjni i operatorzy?

Tak jak podczas pierwszej edycji, konferencja umożliwi specjalistom zapoznanie się z trendami światowymi oraz oczywiście szczegółami naszej oferty. Część wykładów będzie prowadzona po angielsku przez inżynierów Cisco z innych krajów. Na konferencji pojawią się także przedstawiciele naszych klientów, którzy będą prezentować doświadczenia we wdrażaniu infrastruktury sieciowej i usług opartych na rozwiązaniach Cisco, m.in. rozwiązań bezpieczeństwa, VoIP i WLAN. Do dyspozycji uczestników będą również partnerzy Cisco Systems. Tak jak rok temu, inżynierowie Cisco będą odpowiadać na praktyczne pytania dotyczące sieci teleinformatycznych oraz diagnostyki i rozwiązywania problemów.

Na pierwszej edycji Cisco Expo pojawiło się prawie 700 osób. W tym roku liczymy na ok. 1000 uczestników.

Cisco Expo odbędzie się 21-22 października 2003 r. w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Gromada w Warszawie. Computerworld został patronem prasowym konferencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200