Nowoczesna platforma danych

Jednym z największych wyzwań stojących dzisiaj przed IT jest silosowość poszczególnych elementów systemu w organizacji przy jednoczesnym wykładniczym wzroście ilości danych, które są jednym z najważniejszych aktywów firmy. Konieczne jest stworzenie zintegrowanej strategii zarządzania danymi i znalezienie odpowiednich rozwiązań aby przygotować się na „przyszłość opartą na danych”.

Organizacje mogą wpaść w pułapkę przekonania, że migracja do chmury jest tu jedynym rozwiązaniem. Przejście do chmury w pewnym stopniu może być konieczne do osiągnięcia sukcesu, ale z pewnością nie jest wystarczające samo w sobie.

Co zatem oznacza sukces w zarządzaniu danymi? Niewątpliwie nie chodzi o przechowywanie coraz większych ilości danych, ale o optymalne, czyli skuteczne, autonomiczne i bezpieczne zintegrowanie danych, zapewnienie ich dostępności i użyteczności – niezależnie od tego, w jakim obszarze ekosystemu IT są umiejscowione i kto z nich korzysta.

Przykładem odpowiedzi na te potrzeby biznesowe jest platforma Oracle, która jest autonomiczna, elastyczna, bezpieczna, dostępna w modelu on-premise i w chmurze.

Pobierz i przeczytaj więcej na temat nowoczesnej platformy danych.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał