Computerworld nr 07-08/2021

W numerze m.in:

Internet w podróży, czyli mobilne routery do pracy

Czasami musimy pracować zdalnie, ale nie mamy dostępu do bezpiecznego internetu. Z pomocą przychodzą mobilne routery, które można odpowiednio skonfigurować i zapewnić sobie bezpieczne połączenie. Na co zwracać uwagę przy zakupie urządzeń?

Najważniejsze zmiany legislacyjne

Rok 2020 zdominowały tematy pandemii i cyfryzacji. Chmura, algorytmy, Big Data pokazały swoją siłę, ale nie zniknęły dyskusje związane z ryzykiem ich używania. Przez cały rok 2020 trwały prace legislacyjne dotyczące sektora IT, na poziomie Polski i Unii Europejskiej. Oto wątki i wyzwania prawne, na które należy zwrócić uwagę.

Globalny niedobór chipów - co z nim zrobić?

Zbyt mała liczba chipów na rynku sprawia, że powstaje coraz więcej podróbek komponentów. Analitycy branżowi uważają, że rynek podrobionych półprzewodników ma obecnie idealne warunki do rozkwitu. Jakie zagrożenia dotyczą naszej branży?

Jak zmienia się chmura

Rozbudowane rozwiązania brzegowe, nowe role dla aplikacji, a nawet układy ARM, które wypierają inne - to sprawia, że świat chmury coraz bardziej się zmienia. Oto najważniejsze i największe zmiany oraz wynikające z nich korzyści.

Jak uchronić się przed DDoS

Coraz więcej firm działa w świecie cyfrowym. Dzięki temu mogą skutecznie docierać do klientów, utrzymywać niższe koszty, pracować podczas pandemii i podobnych zagrożeń. Jest też ciemna strona: ataki cyberprzestępców. Jednym z nich jest DDoS. Wyjaśniamy, jak się przed nim chronić.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.

Jeżeli nie chcesz wypełniać wszystkich pól poniższego formularza lub nie akceptujesz treści zgód, które wymagane są do otrzymania bezpłatnego wydania zapraszamy do kontaktu: tel: 22 321 77 77 lub [email protected] w celu zakupu wydania.