Computerworld nr 05-06/2021

W numerze m.in:

Branża odporna na kryzys

To był rok zaskakująco mocnych wzrostów, które na tle osłabionej koniunktury gospodarczej są spektakularnym sukcesem całego sektora ICT. Przejść suchą nogą przez bezprecedensowo trudny czas potrafi tylko branża, która od lat pracuje nad elastycznością, przyspieszaniem działania i wyprzedzaniem trendów.

Klęska urodzaju danych

Jak dużo to 165 tysięcy samochodów i dlaczego wszyscy mogą się nauczyć matematyki? Na temat fascynującej statystyki, umiejętności analizowania i pokazywania danych oraz o klątwie wiedzy rozmawiamy z Janiną Bąk, statystyczką, naukowczynią, pisarką.

Smart City - to nie może być patchwork

Dzisiaj ponad połowa ludności mieszka w miastach. To wyzwanie, ale i szansa dla tych, którzy tam mieszkają, pracują, twórczo działają. Motorem napędowym rozwoju globalnego ekosystemu inteligentnych miast staje się cyfryzacja. Sam „cyfrowy gen” jednak nie wystarczy.

Jak szybciej wykrywać i reagować na cyberataki w 2021 roku

Obecnie jest coraz więcej ataków i cyberzagrożeń. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo, firmy powinny przestawić się z działania reaktywnego na działanie proaktywne. Pomoże w tym system Endpoint Detection and Response.

Windows 10 + 10X = 11

W roku 2021 miała się odbyć premiera systemu Windows 10X. Microsoft potwierdził jednak, że rezygnuje z tego projektu i większość funkcji z 10X trafi do Windows 10. Czego możemy oczekiwać? Czy Windows 10 zmieni nazwę na Windows 11?

Pandemia – czas zysków i przemodelowań

Dystrybucja IT w 2020 roku świeciła się na zielono. Dynamika wzrostu tej części rynku to aż 26%. Ten rok zostanie zapamiętany na długo. Powiązani z dystrybutorami integratorzy i resellerzy również święcili duży sukces. Popyt na rozwiązania do pracy zdalnej czy z zakresu cyberbezpieczeństwa w dużym stopniu przyczynił się do wyników. Ale nie tylko on.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.

Jeżeli nie chcesz wypełniać wszystkich pól poniższego formularza lub nie akceptujesz treści zgód, które wymagane są do otrzymania bezpłatnego wydania zapraszamy do kontaktu: tel: 22 321 77 77 lub [email protected] w celu zakupu wydania.