Microsoft Teams - jak używać bezpiecznie

Przez ostatni rok liczba użytkowników Microsoft Teams wzrosła pięciokrotnie. Poprzez Teams rozmawiamy, czatujemy, wymieniamy się dokumentami, wspólnie je edytujemy, robimy prezentacje i demonstracje. Zapraszamy do naszych zespołów i kanałów osoby z innych firm. Łatwo wtedy niechcący wpuścić gościa do kanału wewnątrzfirmowego. Ściągnąć dane firmowe na prywatny telefon. Udostępnić dane wrażliwe przez chat. Załadować plik z malware. Technicznie sprawę komplikuje fakt, że Teams używa szeregu technologii do przechowywania i przesyłania danych – OneDrive, Sharepoint, Exchanger. Z drugiej strony obowiązuje nas firmowa polityka bezpieczeństwa i potrzebne są narzędzia, które zapewnią monitoring i ochronę danych w Teams.

  • Jak sobie z tym wszystkim radzić?
  • Jakich narzędzi użyć?

Zapraszamy do lektury.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.