Kto pilnuje twoich danych w chmurze

Każdy biznes korzystający z usług chmurowych dowolnego operatora musi przyjąć model współdzielonej odpowiedzialności za bezpieczeństwo danych. Zobacz, jak ten model funkcjonuje w praktyce na przykładzie chmury SAP.

Decyzję o wyborze dostawcy oprogramowania SaaS należy poprzedzić szczegółową analizą potrzeb biznesowych, a w wypadku branż objętych nadzorem – dodatkową oceną wymagań w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z krajowymi regulacjami.

Kwestia bezpieczeństwa danych i aplikacji w chmurze wygląda inaczej, gdy firma migruje swoje systemy on-premise do chmury, a inaczej, gdy używa aplikacji w modelu Software as a Service dostarczanej przez producenta oprogramowania. W drugim przypadku odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych i aplikacji rozkłada się aż na trzy podmioty – klienta końcowego, producenta aplikacji SaaS i tzw. hiperskalera.

Tak właśnie wygląda model współdzielonej odpowiedzialności w chmurze SAP. Koncern świadczy usługi we współpracy z największymi światowymi operatorami centrów danych – Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud Platform oraz Alibaba Cloud.

SAP oferuje szereg swoich autorskich rozwiązań w modelu usługowym, w tym – w chmurze publicznej – systemy ERP, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania relacjami z klientem i sprzedażą. Ma też prywatną chmurę dla przedsiębiorstw: SAP HANA Enterprise Cloud.

Przekazanie danych do chmury SAP nie zwolni twojej firmy z odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo. Ale za to zyskasz potężnych sojuszników.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorami usługi udostępnienia materiału Whitepaper są IDG Poland S.A., firma SUSE POLSKA Sp. z o.o. oraz firma SAP Polska Sp. z o.o. Whitepaper ten skierowany jest do specjalistów i dyrektorów IT.

Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.

Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.