Computerworld nr 03-04/2020

W numerze m.in:

PAŃSTWO 2.0: Lepiej, prościej i szybciej

Administracja publiczna chciałaby dostarczać obywatelom usługi cyfrowe na poziomie i w standardzie porównywalnym z usługami komercyjnymi. Nie da się tego osiągnąć bez odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej i IT – spójnej architektury informacyjnej państwa.

Najlepsi pracodawcy IT

W najnowszym badaniu i konkursie AudIT 2020 statuetkę oraz tytuł „Najlepszego pracodawcy IT w Polsce” 2019/2020 zdobyła firma Britenet. Kolejne miejsca zajęły Lingaro i DataArt Poland.

Przepis na sukces na rynku IT

Ukazujący się co roku od ponad ćwierćwiecza „Computerworld TOP200” przedstawia sytuację polskiego rynku IT, badając przychody działających u nas firm informatycznych. Rozpoczynając prace nad kolejnym wydaniem, postanowiliśmy wrócić do danych z ubiegłorocznego raportu, aby analizując je pod

nowym kątem, lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące w branży informatycznej.

Ransomware – technologia dojrzała

Ataki ransomware zmieniły kierunek. Użytkownicy indywidualni są mniej narażeni, ale szybko rośnie zagrożenie dla firm oraz instytucji, zwłaszcza że techniki ataków są coraz bardziej dojrzałe i zaawansowane.

Cyberbezpieczeństwo według polskich firm

Redakcja magazynu „Computerworld” przeprowadziła badanie stanu cyberbezpieczeństwa i świadomości zagrożeń cybernetycznych w polskich przedsiębiorstwach. Jak wynika z badania, rodzimy biznes w kontekście odporności na sieciowe zagrożenia dostrzega najbardziej palące problemy i czynniki zagrażające cyberbezpieczeństwu. Czy firmy robią wszystko, by te ryzyka zminimalizować?

Jak się uczy sztuczna inteligencja

Niemal w każdej dyskusji dotyczącej sztucznej inteligencji pojawiają się sformułowania uczenie maszynowe i uczenie głębokie. Bywa wręcz, że wszystkie te zwroty funkcjonują zamiennie, co świadczy o niezrozumieniu tematu przez używające ich osoby.

Informatyka w trudnych czasach

Informatyka to źródło unikatowych technologii antykryzysowych. Ich rozwój w czasie epidemii naturalnie przyspiesza. Pytanie, jak będzie wyglądał kształt informatycznego świata po kryzysie.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.

Jeżeli nie chcesz wypełniać wszystkich pól poniższego formularza lub nie akceptujesz treści zgód, które wymagane są do otrzymania bezpłatnego wydania zapraszamy do kontaktu: tel: 22 321 77 77 lub [email protected] w celu zakupu wydania.