Computerworld nr 01-02/2020

W numerze m.in:

Acronis – chmura i partnerzy zapewnią nam wzrost

"Na rynku bezpieczeństwa działa wiele firm o przychodach do 100 milionów dolarów rocznie, które technologicznie nie są gotowe, żeby konkurować z naszym Cyber Protection Suite. Podejmiemy próbę wejścia na rynek w ich miejsce" – mówi Pasza Jerszow, dyrektor finansowy firmy Acronis.

Zefiryn Tora – CIO Roku

Zefiryn Tora, dyrektor informatyki w firmie Neonet SA, został wybrany CIO Roku 2019 w konkursie organizowanym przez redakcję magazynu „CIO”. Dokonał brawurowej transformacji chmurowej Neonetu, co umożliwiło dynamiczny rozwój części e-commerce’owej.

Dekalog dyrektora IT

W roku 2020 nastąpią technologiczne przełomy skupione wokół idei organizacji w pełni zdigitalizowanej. Wiele podmiotów już osiągnęło ten status, jednak równie dużo wciąż tkwi na którymś z etapów cyfrowej transformacji. Co każdy dyrektor informatyki powinien mieć na uwadze?

Dokąd zmierza ERP

Szacunkowa wartość rynku oprogramowania ERP w Polsce według obliczeń IDC wynosi ponad 950 mln z ł. Jakie pomysły na rozwój systemów zarządzania zasobami przedsiębiorstwa mają dostawcy działający w otoczeniu coraz bardziej zdominowanym przez chmurę?

Meandry optymalizacji IT

Administracja publiczna będzie zmierzać w kierunku rozwiązań chmurowych na szeroką skalę. Czy przyniesie to zakładaną optymalizację infrastruktury IT? Niektórzy eksperci nieco studzą entuzjazm sektora, uważając, że zmiany muszą być dobrze zaplanowane, a ich koszty realnie skalkulowane.

Blockchain buduje pewność

Charakterystyczna cecha technologii łańcucha bloków, czyli gwarancja niezmienności transakcji i integralności danych, czyni z niej idealne narzędzie dla sektora finansowego. Kolejne ciekawe wdrożenia w tym segmencie rynku udowadniają, jak ogromny potencjał ma blockchain.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.

Jeżeli nie chcesz wypełniać wszystkich pól poniższego formularza lub nie akceptujesz treści zgód, które wymagane są do otrzymania bezpłatnego wydania zapraszamy do kontaktu: tel: 22 321 77 77 lub [email protected] w celu zakupu wydania.