Raport o stanie technologii operacyjnej i cyberbezpieczeństwa

Technologia operacyjna (OT) ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego i dobrobytu gospodarczego, ponieważ kontroluje urządzenia stosowane przez zakłady przemysłowe, przedsiębiorstwa energetyczne, przedsiębiorstwa wodociągowe, linie żeglugowe itp.

Rozwój systemów OT rozpoczął się na początku XX wieku, kiedy to maszyny i urządzenia sterujące zasilane parą i siłą mięśni zostały zastąpione przez maszyny i urządzenia sterujące zasilane energią elektryczną. Technologie operacyjne pojawiły się na wiele dziesięcioleci przed technologiami informatycznymi (IT), a potem przez długi czas były od nich oddzielone. Ostatnio jednak niektóre technologie IT, takie jak czujniki, funkcje uczenia maszynowego (ML) i funkcje Big Data, są integrowane z sieciami OT w celu uzyskania nowych korzyści i zdobycia przewagi konkurencyjnej. Integracja taka zwiększa jednak cyfrową powierzchnię ataku i ryzyko włamań.

W celu zbadania stanu cyberbezpieczeństwa w środowiskach OT firma Fortinet przeprowadziła badania ankietowe wśród dyrektorów operacyjnych i kierowników produkcji w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych i energetycznych, przedsiębiorstwach użyteczności publicznej, placówkach opieki zdrowotnej i firmach transportowych.

Pobierz materiał i poznaj wyniki badania!

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Postaw na ciągłość działania biznesu i wybierz DRaaS
Własne, bezpieczne miejsce na krytyczne aplikacje sieciowe – dlaczego warto je mieć i jak to osiągnąć?
Chmura – naturalny kierunek migracji
10 rzeczy, których należy unikać budując chmurę obliczeniową