Wysokie koszty IT - częsty problem w przedsiębiorstwach produkcyjnych

Sektor produkcyjny każdej firmy zawsze musi podążać za aktualnymi trendami oraz wprowadzać w życie najnowsze rozwiązania, co pozwoli nie tylko na zwiększenie efektywności, ale przede wszystkim umożliwi bycie konkurencyjnym w swojej branży.

Żyjemy w czasach, w których komputery wykorzystuje się do wszystkiego – a branża produkcyjna korzysta z nich szczególnie mocno. Nie ma właściwie takiego miejsca w łańcuchu produkcyjnym, w którym nie byłoby one wykorzystywane – zaczynając od planowania poszczególnych produktów, poprzez ustalenie procesu ich produkcji, kończąc na dystrybucji i raportach związanych z obsługą sprzedaży. Jednak nie trzeba szukać w budżecie środków na odpowiednią infrastrukturę. Dzięki rozwiązaniom takim, jak cloud computing, firma może korzystać z potężnej mocy obliczeniowej bez konieczności inwestowania w kosztowne sprzęty.

Polcom, specjaliści od chmur obliczeniowych, przygotowali specjalnie dla Ciebie whitepaper, z którego dowiesz się o rozwiązaniach, dzięki którym możliwa będzie optymalizacja kosztów IT przy jednoczesnym zyskaniu nowych możliwości. Na przykład – czy wiesz, że chmura obliczeniowa znacznie skraca czas wdrożenia nowych systemów, a jednocześnie zwalnia firmę z konieczności rozbudowy infrastruktury IT? Cała architektura znajduje się po stronie dostarczyciela rozwiązania, włącznie z systemami operacyjnymi, co po raz kolejny zwalnia Twoją firmę z konieczności płacenia za licencje.

Sektor produkcyjny może w każdej chwili zgłosić zapotrzebowanie na dodatkowe moce przerobowe, dlatego chmura obliczeniowa jest gotowa na elastyczną skalowalność oferowanych rozwiązań, a także wynajem certyfikowanego środowiska, zgodnego z wszelkimi wymogami SAP. Koszty wynajmu certyfikowanego środowiska o przedmiotowych parametrach dla serwerów: produkcyjnego, deweloperskiego i testowego mogą być kilkadziesiąt razy tańsze, niż budowanie go od podstaw – a do tego należy uwzględnić koszty operacyjne, ponoszone przez właściciela. Cloud computing to nie tylko optymalizacja kosztów IT, ale również możliwość wręcz kolosalnych oszczędności! Pozyskane dzięki niemu środki można zainwestować w sektor produkcyjny, dzięki czemu chmura obliczeniowa pozwoli na jego dynamiczny rozwój.

Jednak to nie wszystko, co może dać Ci to rozwiązanie. Pamiętaj, że mając własne środowisko, potrzebujesz ludzi do jego nadzorowania, a koszt zatrudnienia specjalistów jest zazwyczaj wysoki. Chmura obliczeniowa nie wymaga od Ciebie żadnych zasobów ludzkich – cała administracja i zarządzanie znajdują się po stronie dostawcy usługi chmurowej. Po prostu – płacisz i wymagasz wszystkiego, co najlepsze. Tak to właśnie działa i co najlepsze – nie ma tu dosłownie ani jednego negatywnego aspektu. Cloud computing to same korzyści, o czym doskonale wie branża produkcyjna na całym świecie, dlatego coraz więcej firm „przechodzi do chmury”.

Zobacz już dzisiaj, jak chmura obliczeniowa pozwoli Ci rozwinąć firmę i dać środki na jej jeszcze lepsze funkcjonowanie.

Zapoznaj się z rozwiązaniami proponowanymi Polcom!

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Chmura – naturalny kierunek migracji
Rozwój zawodowy specjalistów IT - Jak skutecznie wspomagać ten proces za pomocą e-learningu
Na drodze do cyberodporności