W drodze ku gospodarce 4.0

Branża przemysłowa zawsze żywo reagowała na wszelkie nowinki techniczne, dlatego automatyzacja procesów idzie równolegle z rozwojem technologii i staje się coraz bardziej zaawansowana, przynosząc coraz większe korzyści przedsiębiorstwom. Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)?

Wszystko to opisuje nasz specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Skupiliśmy się na przedsiębiorstwach działających na polskim rynku, aby sprawdzić, jak jest przygotowany na Przemysł 4.0. Nasze badanie objęło zarówno sektor MŚP, jak i największe firmy oraz korporacje w kraju. Pozwoliło nam to na ustalenie, kto najszybciej wprowadza pojawiające się w gospodarce innowacje, a także dowiedzenie, jakie firmy napotykają problemy podczas wdrażania nowych rozwiązań, jak wspomniana automatyzacja procesów. Gospodarka 4.0 powstała na bazie kompleksowych badań, przeprowadzonych w marcu b.r. Pierwszą kwestią było ustalenie, jakie technologie można z nią powiązać, a co za tym idzie – jak branża przemysłowa powinna przygotować się na wprowadzenie nowych rozwiązań. Warto pamiętać, że są to one nierzadko pionierskimi, które wymagać będą praktyki i przyzwyczajenia. Takie istotne innowacje, jak systemy RPA, predykcyjne utrzymanie ruchu czy przemysłowy IoT (internet rzeczy) to elementy, które dopiero staną się standardem, dlatego dobrze wiedzieć, na jakie z nich postawić – ta istotna wiedza może dać znaczną przewagę nad konkurencją i znacząco zwiększyć atrakcyjność dla potencjalnych kontrahentów.

Przemysł 4.0 gwarantuje podniesienie wydajności powiązane z redukcją kosztów, a inwestycja w systemy robotic process automation to inwestycja długofalowa. Jej koszty można rozłożyć na lata, dzięki czemu nie będą one dotkliwe i można pokryć je z bieżących przychodów. Strategiczny plan transformacji to jeden z kluczy do wejścia z sukcesem w Gospodarkę 4.0. Jak go ułożyć? Od czego zacząć? Przyjrzeliśmy się, jak podeszły do tego zagadnienia polskie firmy, a wnioski, które płynął z tego badania, mogą być cenną wskazówką, w jaki sposób wprowadzać zmiany we własnej firmie. Sugerują także, jakiego rodzaju pracownicy będą potrzebni w Przemyśle 4.0.

Branża przemysłowa powinna zainteresować się również tym, jakie narzędzia i technologie odkrywania wiedzy stosowane są przez liderów innowacji do wspomagania automatyzacji procesów. Warto zagłębić się w ten temat, ponieważ RPA ze wspomaganiem umiejętnie dobranych rozwiązań IT i technologicznych może spowodować znaczny skok wydajności. Z raportu Gospodarka 4.0 dowiesz się, na kim najlepiej się wzorować i powtórzyć jego sukces. Optymalna zmiana modelu biznesowego powinna zagwarantować nie tylko zwrot inwestycji, ale również szybsze osiągnięcie zysków z wprowadzonych zmian. Gospodarka 4.0 jest w chwili obecnej najbardziej kompletnym raportem na rynku, pokazującym, w jakim stadium znajduje się obecnie Przemysł 4.0 w Polsce. Dlatego serdecznie zapraszamy od zapoznania się z kompletnym raportem!

Zapraszamy do lektury!

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Chmura – naturalny kierunek migracji
Na drodze do cyberodporności
Poznaj Randori Recon - narzędzie IBM do ochrony biznesu przed atakami hakerskimi