Cyfrowa transformacja w polskich firmach - Ewolucja technologiczna czy rewolucyjne zmiany w biznesie?

Polskie przedsiębiorstwa, podobnie jak ich zagraniczni konkurenci, przechodzą przez intensywną cyfryzację kolejnych obszarów biznesu. Technologie wspierają coraz to nowe procesy biznesowe, zmieniając je lub zastępując innymi. Zmiany są bardzo szybkie, a wachlarz technologii i dostępnych sposobów ich wdrażania staje się coraz szerszy.

W tym kontekście zrealizowany przez redakcję „Computerworlda” raport „Cyfrowa transformacja w polskich firmach” powinien być poważnym ostrzeżeniem dla menedżerów. Wyniki badania jasno pokazują, że jedynie 20% polskich przedsiębiorstw opracowało szczegółowe plany transformacji, nowoczesne technologie tworzenia oprogramowania stosuje mniej niż co piąta organizacja, a udział chmury obliczeniowej w firmowych środowiskach IT jest wciąż bardzo niski.

W raporcie z badania znajdą Państwo informacje dotyczące między innymi: sposobów definiowania cyfrowej transformacji przez polskich menedżerów, technologii, jakie wykorzystują do digitalizacji procesów biznesowych, oraz barier i wyzwań stojących na drodze do cyfrowej transformacji.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Chmura – naturalny kierunek migracji
Na drodze do cyberodporności
Poznaj Randori Recon - narzędzie IBM do ochrony biznesu przed atakami hakerskimi