CEO 4/2018

Grand strategy

Przekazujemy w ręce Czytelników wydanie bogate w ważne tropy i przykłady budowania silnych firm.

Nasz bohater z okładki, Dariusz Kubacki, prezes spółki KMD Poland, stanął na czele firmy wyrosłej z oddziału R&D duńskiej firmy znanej z sukcesów w cyfryzacji państwa. Transformacja polskiej spółki ma na celu uruchomienie przy pomocy polskich inżynierów kolejnej fali rozwiązań dla tego sektora; nowej generacji usług i systemów.

Zdążyliśmy z krótką relacją z Gali CIO Roku 2018 - Michał Głowiński, szef HL Tech, został CIO Roku 2018 – zwycięzcą XVI konkursu na najlepszego szefa IT. Szerzej na temat osiągnięć zwycięzcy, laureatów i finalistów konkursu w następnym numerze magazynu – to będzie wielka dawka inspiracji.

Nie brakuje jej jednak w tym wydaniu: Jeppe Hedaa, CEO w 7N, przedstawia Nucleon, autorską miarę efektywności IT. To może być prawdziwy przełom pozwalający znacznie lepiej zarządzać adaptacją technologii do biznesu.

Wielką strategię dla Polski przedstawia Jacek Bartosiak, ekspert geopolityki i autor bestsellerów, od września br. prezes spółki spółce Centralny Port Komunikacyjny, który wprowadził język i metodę geopolityki do mainstreamu. Ogromny hardware Rzeczypospolitej wymaga uzupełnienia o odpowiedni software, który tę przestrzeń pozwoli nam obsłużyć. Czas pauzy geopolitycznej dobiegł końca – pora na odważne działania.

Polecam bardzo interesujące omówienie mechanizmu CVC. Małgorzata Walczak, dyrektor inwestycyjny w PFR Ventures, wyjaśnia jego miejsce i znaczenie dla architektury środowiska instytucjonalno-finansowego powołanego przez Polski Fundusz Rozwoju.

W wydaniu także o 5G z cyberbezpieczeństwem i cybersuwerennością w tle – korespondujący dwugłos Tomasza Matuły i Nikodema Bończa Tomaszewskiego. Szereg przykładów innowacyjnych spółek i przedsięwzięć. Strategiczne tematy – przyszłości euro oraz konstrukcji globalnego systemu finansowego.

Zapraszam do lektury,

a na nadchodzące Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia dobrze przeżytych, białych i pełnych radości Świąt

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.