Agile w biznesie

Agile w biznesie

Zapraszamy do lektury raportu, który przybliży Ci drogę przejścia ze świata projektów leżących w domenie samego IT w stronę przedsięwzięć realizowanych wspólnie z biznesem.

Z wydania specjalnego Computerworld dowiesz się m.in.:
 • PRINCE2 i Agile PM: razem lub osobno
  W zarządzaniu projektami trwa pojedynek. Na ringu stoją: stary mistrz PRINCE2 i Agile PM. Pierwszy ma za sobą lata doświadczeń i wielu zwolenników, drugi jest zwinny i szybko zdobywa fanów. Pytanie, kto wygra?
 • Zarządzanie projektami w biurach PMO
  Są sposoby, którymi może się posiłkować nawet najmniejsze biuro zarządzania projektami, aby forsować swoje pomysły w sytuacji ograniczonego wpływu na zespół projektowy.
 • Elastyczni, piękni, młodzi
  Są sytuacje, kiedy podejście zwinne sprawdza się zdecydowanie lepiej, ale są też takie, gdzie po prostu mija się z celem, na przykład wtedy, gdy wymagania są doskonale znane z góry, a częściowe dostawy nie mają biznesowego sensu. Sztuką jest odróżnić jedne od drugich.
 • Agile a kłopoty z testowaniem wydajności
  W prowadzonych zgodnie z metodyką agile projektach programistycznych pojawia się problem testów wydajności tworzonego oprogramowania. Jeśli potraktować testy jako oddzielny projekt, doskonale nadają się one do realizacji według tej metodyki.
 • Scrum nie jest uniwersalnym rozwiązaniem
  Wielu projektów IT nie udaje się zrealizować w planowanym czasie i budżecie. Na domiar złego okazuje się, że w trakcie prac zmieniły się potrzeby biznesu. Metodyki agile dają nadzieję uniknięcia tych problemów, ale oznaczają także pewne koszty i ryzyko.
 • Zwinna firma potrzebuje nowej organizacji
  Wdrożenie metod agile często prowadzi do rozczarowań. Zwinność zostaje ograniczona przez hierarchię. Rozwiązanie może przynieść teoria kręgów i holokracja.