Gadu-Gadu daje czadu

Historia Gadu-Gadu — najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego — sięga 2000 roku, czyli początku tzw. boomu internetowego. Wówczas z inicjatywy Łukasza Foltyna powstała firma SMS-Express.com. Spółka początkowo oferowała program SMS-Express, służący tylko do wysyłania SMS-ów przez Internet. Szybko zainteresował się nią fundusz Warsaw Equity Holding (WEH), który w zamian za 45 proc. udziału w SMS-Express.com dokapitalizował firmę kwotą 700 tys. zł. Pieniądze miały wspomóc stworzenie internetowego komunikatora, któremu nadano nazwę Gadu-Gadu (GG). Jak się później okazało, SMS-Express.com i Gadu-Gadu były jednymi z niewielu firm i produktów internetowych, które bez większych trudności przetrwały okres załamania rynku internetowego w Polsce. W tym roku Gadu-Gadu obchodzi swoje 10. urodziny.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.