Przestać zgadywać, zacznij wiedzieć. Przewodnik po narzędziach BI dla użytkowników biznesowych

Koncepcja BI od lat cierpi z powodu częstego założenia, że potrzeby informacyjne użytkowników biznesowych mogą być z góry przewidywane. Zazwyczaj, na polecenie użytkownika dane są ekstrahowane z różnych źródeł, łączone w jednym magazynie danych i wizualizowane na ekranie lub raporcie. Zasadniczy problem tkwi jednak w tym, że przedstawiane dane stale prowadzą do zadawania nowych pytań. Na przykład, raport dotyczący sprzedaży w regionach może wywołać pytanie: Dlaczego sprzedaż spadła na zachodzie? Każde kolejne pytanie przekształca się w nowe zadanie dla działu IT.

To, czego potrzeba użytkownikom, to kokpit analityczny z możliwością zadawania dowolnych pytań i otrzymywania na nie odpowiedzi „w locie”. To użytkownicy powinni siedzieć za sterami, a nie pracownicy IT.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.